Emisje toksycznego dwutlenku siarki spadły o 6% na całym świecie

0
322
Emisje toksycznego dwutlenku siarki spadły w ubiegłym roku w Indiach, Rosji i Chinach o 6% na całym świecie. ETA+

Emisje toksycznego dwutlenku siarki spadły w zeszłym roku w Indiach, Rosji i Chinach – łącznie o 6% na całym świecie.

Mieszkańcy Chin, Indii, Rosji i Stanów Zjednoczonych, obejmujący dużą część całej światowej populacji, pracowali ciężko, aby obniżyć poziom toksycznego dwutlenku siarki (SO2), zanieczyszczającego powietrze.

W 2019 roku poziom emisji SO2 spadł na całym świecie o 6%. Dopiero po raz drugi emisje SO2 spadły we wszystkich trzech krajach najbardziej odpowiedzialnych za jego emisję: Chinach, Indiach i Rosji.

Zostało to oparte na danych satelitarnych NASA, które zmierzyły poziomy bezbarwnego, lekko toksycznego gazu, który jest wytwarzany w wyniku działań, takich jak spalanie węgla bez skruberów lub innych procesów laboratoryjnych, które usuwają siarkę przed użyciem węgla, ale także z niektórych pojazdów drogowych, produkcji, wytapiania metali dla przemysłu i niektórych procedur recyklingu, takich jak recykling metali.

W Stanach Zjednoczonych panuje tendencja do niemal ciągłego spadku: od lat 70. XX wieku, kiedy to w wyniku działalności człowieka wytworzono 31 milionów ton SO2 w USA, do chwili obecnej, gdy liczba ta wynosi 2,17 miliona. Utrata 300000 ton USA w porównaniu z liczbami z lat 2018-2019 oznacza, że kraj dołącza również do tych trzech innych potężnych narodów w późnym zmniejszaniu emisji SO2.

Czytaj: Architekci proponują najwyższą na świecie wieżę, która pochłania węgiel

Indie były stanem, w którym nastąpił największy upadek. Ponieważ niektóre elektrownie węglowe zostały zamknięte, a kraj widzi większe wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, w rezultacie powstało o 414 000 ton mniej produkowanego SO2 w USA.

W tym samym okresie Chiny odnotowały spadek o 5%, co jest najniższym spadkiem w tej dekadzie, ale nadal robi wrażenie, a kraj zmniejszył emisje SO2 o 87% od 2011 r. Wynikało to głównie ze wzrostu wykorzystania płuczek paliwowych. i rafinerie w kraju.

Rosja zgłosiła roszczenia do największego spadku procentowego – 8%, co przekłada się na około 340 000 ton toksycznego gazu w USA. Ilości SO2 powstające w wyniku spalania ich ropy, węgla i gazu są w rzeczywistości mniejsze niż ilość wytwarzana przez wulkany, które znajdują się w granicach, z których większość pochodzi z niezwykle wulkanicznego Półwyspu Kamczackiego po drugiej stronie cieśnin Alaski.

Czytaj: Na ulice Poznania wyjadą nowe autobusy elektryczne

johannesfloe.com – Art to remember