Empire State Building jest teraz w 100% zasilany wiatrem

0
360
The Empire State Building. Źródło: pixabay.com

Empire State Building jest teraz w 100% zasilany wiatrem, wraz z 13 innymi powiązanymi budynkami.

Charakterystyczny budynek Empire State Building w Nowym Jorku jest teraz w całości zasilany energią wiatrową – co czyni go nowym, ekologicznym budynkiem dla 15 000 pracujących w nim ludzi.

Empire State Realty Trust, Inc., który jest właścicielem 102-piętrowego wieżowca wraz z 13 innymi biurowcami, podpisał trzyletni kontrakt z Green Mountain Energy na zasilanie całego portfela nieruchomości w Nowym Jorku i Connecticut odnawialną energią wiatrową.

Według agencji federalnej Stanów Zjednoczonych (EPA) firma stała się największym w kraju użytkownikiem w 100% zielonej energii na rynku nieruchomości.

Ponad dziesięć lat temu kultowy budynek w Midtown Manhattan przeszedł przełomową modernizację energetyczną i energooszczędną w ramach wartego 550 milionów dolarów programu renowacji Empire State ReBuilding i już przyniósł 40% redukcję zużycia energii i emisji.

Czytaj: Polak wygrał kolejny raz wygrał bieg na Empire State Building

100% portfela Empire State Realty Trust o powierzchni ponad 10,1 miliona stóp kwadratowych jest obecnie zasilane przez odnawialną energię wiatrową, która, jak się szacuje, pozwala uniknąć produkcji 450 milionów funtów dwutlenku węgla – co odpowiada oszczędnościom, gdyby każde gospodarstwo domowe w stanie Nowy Jork zgasiło wszystkie światła na miesiąc lub dodanie dwóch Central Parków do Nowego Jorku.

Green Mountain Energy otrzymało kontrakt na energię elektryczną w wyniku przetargu, w którym uczestniczyło wielu dostawców energii elektrycznej i oczekuje się, że przyniesie Empire State Realty Trust ponad 800 000 USD oszczędności w pierwszym roku obowiązywania umowy.

Wystrój w stylu Art Deco nie jest już jedynym urokiem najemców, którzy teraz mogą pochwalić się, że pracują w całkowicie neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla biurach.

johannesfloe.com – Art to remember