Fascynujące kolorowe zdjęcia Marilyn Monroe śpiewającej dla żołnierzy

0
765

Fascynujące kolorowe zdjęcia Marilyn Monroe śpiewającej dla żołnierzy podczas pierwszego pokazu jej czterodniowej wycieczce po Korei.

Zdjęcia gwiazdy Hollywood Marilyn Monroe śpiewającej przed publicznością żołnierzy Armii Stanów Zjednoczonych  i lotników Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych (GI) podczas pierwszego pokazu jej czterodniowej wycieczki po Korei 22 lutego 1954 roku.

Miała na sobie swoją wielokrotnie komentowaną fioletową sukienkę koktajlową o niskim kroju, o której miała powiedział dziennikarzom: „to jedyna sukienka, która nadaje się do pokazu”.

W trudnych czasach gwiazdy Hollywood zawsze bezinteresownie stawały na wysokości zadania, dosłownie robiąc dodatkowy krok, by zabawiać żołnierzy, którzy bronili wolności naszych krajów.

Marilyn Monroe była jedną z takich osób. Pomimo głębokiego lęku Marilyn przed występami na żywo, pokonała fobię i zapewniła kilka godzin radości ponad 100 000 tęskniącym za domem żołnierzom w Korei.

Zachwyciła publiczność swoim śpiewem, tańcem i czarującym urokiem osobistym. Została uznana za numer jeden podczas wojny w Korei i uhonorowała ten tytuł, zabawiając żołnierzy na froncie wojennym i odwiedzając ich przy łóżku w pobliskich szpitalach.

Czytaj: Piękne zdjęcia Marilyn Monroe na plaży zrobione przez Sama Shawa w 1957 roku (17 zdjęć)

W lutym 1954 roku, podczas miesiąca miodowego z Joe DiMaggio, Marilyn postanowiła wpaść do żołnierzy w Korei. Była to podróż, którą później wspominała z ogromnym sentymentem, czas, w którym zdała sobie sprawę, że jest naprawdę gwiazdą.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Źródło: vintag.es

Czytaj: Sprawdź życie nowojorskich celebrytów dzięki temu archiwum!