Filmy, które poruszą Twoje serce

0
379

Jeśli lubisz filmy, które trafiają prosto do Twojego serca, ten artykuł jest dla Ciebie.

Zebraliśmy najlepsze i najbardziej poruszające filmy, które wywołują zarówno śmiech, jak i łzy, przywracając nam wiarę w ludzkość.

Te filmy opowiadają o prawdziwych więziach braterstwa, sile przyjaźni i najpotężniejszej sile na świecie, która jednoczy rodziców i dzieci.

1. Jestem Sam

© Gettyimages

Sam, umysłowo upośledzony ojciec, który ma IQ 7-latka, próbuje wychować córkę Lucy, którą spłodził z bezdomną. Ich więź jest silna i kochają się bardziej niż cokolwiek na świecie. Sytuacja się komplikuje, gdy pracownik socjalny sugeruje umieszczenie Lucy w rodzinie zastępczej …

2. Skazani na Shawshank

© Gettyimages

Andrew Dufresne to odnoszący sukcesy bankier, którego życie zmienia się drastycznie po tym, jak został niesłusznie oskarżony i skazany na dożywocie za zabójstwo żony i jej kochanka.

W więzieniu zaprzyjaźnia się z Ellisem Boydem „Redem”, który zostaje jego najlepszym przyjacielem. Razem próbują zmienić panowanie terroru, w którym działa więzienie, i cieszą się marzeniami o swojej wolności. To wzruszająca historia o przyjaźni, lojalności i nadziei.

3. Wielki Mike

© Pinterest

Ten przejmujący dramat komediowy oparty jest na prawdziwej historii piłkarza NFL, Michaela Ohera. Michael jest praktycznie bezdomnym nastolatkiem bez akademickich dokumentów i uzależnioną od narkotyków matką, z którą już nie mieszka. Jego życie zmienia się, gdy pewnej deszczowej nocy spotyka Leigh Anne Tuohy, która zaprasza go do swojego domu.

Czytaj: 18 niezwykle motywujących filmów

4. Marley i ja

© Pinterest

Nowożeńcy John i Jenny Grogan rozpoczynają swoje życie małżeńskie z miłością i entuzjazmem jak u każdej zakochanej pary. Wkrótce potem John, który nie jest gotowy zostać ojcem, postanawia podarować Jenny uroczego szczeniaka labradora, aby odroczyć decyzję o urodzeniu dziecka. I zaczyna się przygoda …

5. Chłopiec w pasiastej piżamie

© Gettyimages

Chłopiec w pasiastej piżamie to straszna, ale piękna historia o przyjaźni. Bruno, synek starszego nazistowskiego urzędnika w Niemczech, odkrywa płot w pobliżu swojego domu, za którym widzi ciekawskiego chłopca w pasiastej piżamie. Bruno zbliża się do niego, nie podejrzewając, że to okablowanie określa obóz koncentracyjny w Oświęcimiu i że chłopiec, Szmuel, jest synem żydowskich więźniów. Bruno i Shmuel poznają się, nie zdając sobie sprawy z tego, co tak bardzo ich różni.

Czytaj: Dwuminutowy film wizualizujący ponad 315 lat handlu niewolnikami.

6. Billy Elliot

© Gettyima© ges

11-letni Billy jest synem górnika, który mieszka w biednej społeczności górniczej w północnej Anglii. Pewnego dnia podczas cotygodniowej lekcji boksu Billy natrafia na zajęcia baletu i odkrywa, że naprawdę kocha balet. Chłopiec wbrew woli ojca stara się spełnić swoje marzenie o zostaniu zawodowym tancerzem.

Każdy z tych filmów opowiada historię głębokiej przemiany człowieka. Ich bohaterowie są przepełnieni hojnością, która sprawia, że przekraczają wszelkie bariery i pomagają im spełniać największe marzenia.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org