Firma opracowuje chleb z białą skórką, aby zmniejszyć marnowanie żywności

0
229
Zdjęcie: Imperial Hotel Co., Ltd.

Japońska firma niedawno wypuściła na rynek chleb mleczny z białą skórką, który, jak ma nadzieję, ograniczy praktykę usuwania skórki podczas robienia kanapek.

Czy wiesz, że zdecydowana większość kanapek z chlebem mlecznym przygotowywanych codziennie w Japonii ma usuniętą skórkę? Chociaż kanapki ze skórką istnieją, ogólnie uważa się, że puszysta, biała część japońskiego chleba mlecznego shokupan jest smaczniejsza niż brązowa skórka.

Ta teoria sięga czasów dawno temu, kiedy skórka była trudniejsza do przeżucia, ale dziś sprawy mają się zdecydowanie inaczej. Skórka jest przyjemna i miękka, ale ludzie nadal wolą kanapki bez skórki. Powoduje to wiele marnowania żywności, ale jedna firma ma nadzieję, że to zmieni dzięki innowacyjnemu chlebowi shokupan z białą skórką.

Czytaj: Firma z Wielkopolski wprowadziła czterodniowy tydzień pracy!

Tokijski szef kuchni Sugimoto i jego zespół w Imperial Hotel Co., Ltd. spędzili sześć miesięcy opracowując innowacyjny rodzaj chleba, który, jak twierdzą, eliminuje potrzebę pozbycia się skórki. Ludzie wymyślają różne sposoby recyklingu skórki chleba, aby ograniczyć marnowanie żywności, ale pomysł Sugimoto polegał na stworzeniu skórki, której nie trzeba wyrzucać.

Chociaż Imperial Hotel nie ujawnił w pełni tajemnicy swojego nowego chleba z białą skórką, wspomniał, że jest wypiekany powoli w niższej temperaturze niż zwykły chleb shokupan, co skutkuje białym kolorem całego chleba i bardziej wilgotną konsystencją.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie:  Imperial Hotel Co., Ltd.

Założony w 1890 roku przez japońską arystokrację, Imperial Hotel serwował swoim klientom kanapki z chlebem mlecznym bez skórki, ale od 1 października tego roku przestawią się na ten nowy chleb z białą skórką, co znacznie zmniejszy marnowanie żywności.

Czytaj: Milionerzy w kabarecie – pytanie o cenę chleba

Chleb na białym cieście będzie serwowany w restauracjach Hotelu Imperial i na bankietach, ale będzie można go również kupić w działającej od 1971 roku luksusowej piekarni Gargantua Delicatessen.