Firma zamieniła szkło w piasek i odbudowała linię brzegową

0
227

Dwoje studentów założyło firmę, która zamieniła szkło w piasek i odbudowała linię brzegową.

Recykling, recykling, recykling — ten imperatyw od lat wwiercany jest opinii publicznej. Jednak problemy z samym systemem recyklingu mogą pokonać nawet najlepsze intencje. Na przykład Nowy Orlean w stanie Luizjana nie poddaje recyklingowi szkła w normalnych procesach.

Czytaj: W Warszawie pojawiły się pierwsze recyklomaty.

Dwoje studentów Uniwersytetu w Tulane — Franziska Trautmann i Max Steitz — postanowiło rozwiązać problem zmarnowanego szkła. Tworząc firmę o nazwie Glass Half Full, poddali recyklingowi ponad 907 ton szkła, pomagając jednocześnie w naprawie niszczącej linii brzegowej Luizjany.

Od rozmowy przy butelce wina po magazyn w Nowym Orleanie, firma młodych założycieli rozrosła się wykładniczo w ciągu zaledwie kilku lat. Firma przyjmuje darowizny szkła, które jest następnie rozdrabniane do różnych poziomów próby. Część jest przetwarzana na stłuczkę lub żwir. Te bardziej szorstkie materiały są używane w projektach renowacji, eko-konstrukcji i do tworzenia nowego szkła. Inne szkło zamienia się w piasek – materiał, z którego szkło było wytwarzane od tysiącleci.

Czytaj: Ten japoński budynek składa się z 700 podarowanych okien

Drobny piasek ma szczególne zastosowanie. Niezbędna jest odbudowa szybko erodującej linii brzegowej Luizjany. Od 1930 roku ponad jedna czwarta terenów podmokłych stanu uległa erozji. Ziemia nie może być naturalnie wystarczająco szybko odnowiona. Dodanie piasku wytworzonego przez człowieka może pomóc w odzyskaniu tej przestrzeni i ochronie istniejących środowisk. Worki z piaskiem jutowym mają kluczowe znaczenie dla tej misji, a także pomocy w przypadku katastrof. Płótno jest biodegradowalne, ostatecznie pozostawiając po sobie tylko nowy osad. Ponieważ wykopywanie zmniejszających się naturalnych zasobów piasku jest drogie i nieprzyjazne dla środowiska, rozwiązanie stworzone przez człowieka, które podlega recyklingowi, a jednocześnie wytwarza produkt użytkowy, jest wybawieniem dla środowiska. Firma ma nadzieję, że zarówno przywróci lokalne ekosystemy, jak i zapewni miejsca pracy, co jest godnym pochwały podejściem do ekologii.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Dwoje studentów z Uniwersytetu Tulane — Franziska Trautmann i Max Steitz — rozpoczęło nowatorskie rozwiązanie w zakresie recyklingu szkła.

Zdjęcie: Glass Half Full

Zbierają szklane butelki i zamieniają je w piasek, który jest następnie wykorzystywany do odbudowy wybrzeża Luizjany.

Szkło po lewej stronie i rodzimy piasek po prawej stronie dłoni. Zdjęcie: Glass Half Full

Ich organizacja Glass Half Full walczy o recykling, ochronę wybrzeża i ochronę przed klęskami żywiołowymi.

Zdjęcie: Glass Half Full
Zdjęcie: Glass Half Full
Zdjęcie: Glass Half Full
Zdjęcie: Glass Half Full
Zdjęcie: Glass Half Full
Zdjęcie: Glass Half Full