Fotograf czekał wiele godzin, aby wykonać niesamowite zdjęcia wiewiórce z orzechem

0
804
views

„Najbardziej podoba mi się jesień. Mamy wtedy piękne kolory. Bardzo mi się podoba, kiedy można sfotografować zwierzę z tymi kolorami w tle ”- powiedział Dick van Duijn w wywiadzie dla Bored Panda.

Zdjęcia van Duijna ukazują niewidzialne piękno naturalnego świata, a jego umiejętności robienia zdjęć zwierzętom, zwłaszcza wiewiórkom, są legendarne.

Po raz kolejny zdjęcia van Duijna pojawiły się w gazetach. Zostały opublikowane niesamowite zdjęcia wiewiórki i majestatyczne zdjęcia zwierząt, które uchwycono w pięknych kolorach jesieni.

Więcej informacji: hollandpix.com | Instagram

Fotograf Dick van Duijn wykonał niesamowite zdjęcia wiewiórek.

 Dick van Duijn
Dick van Duijn

„Zrobiłem zdjęcia w lesie w Holandii” – powiedział van Duijn o swoich fantastycznych zdjęciach wiewiórek.

„Czekałem od wschodu słońca do zachodu słońca, i spędziłem tam wiele dni, aby uzyskać idealne ujęcie w ostrym, pięknym świetle i jesiennych kolorach” – powiedział o swoim zaangażowaniu w robienie idealnej serii zdjęć.

Dick van Duijn
Dick van Duijn

„Po moim ostatnim genialnym zdjęciu wiewiórki, Nikon pożyczył mi sprzęt wysokiej klasy, który umożliwił to zrobienie pięknych zdjęć (seria Nikona D5)” – wyjaśnił fotograf.

Dick van Duijn
Dick van Duijn

Według niego, jego zdjęcia wiewiórek nie mają tak naprawdę wielkiego filozoficznego pomysłu.

„Lubię je fotografować. Wiewiórki są bardzo fotogeniczne”- powiedział.

Czytaj: Fotograf śledził wiewiórki z aparatem każdego dnia przez 6 lat i oto niektóre z jego najlepszych zdjęć

Dick van Duijn
Dick van Duijn

Oczywiście van Duijn robi zdjęcia także innym zwierzętom, nie tylko wiewiórkom. Wiewiórki bywają niezwykle trudne do sfotografowania ze względu na ich zwinność.

Fotograf robi również majestatyczne zdjęcia innych zwierząt.

Dick van Duijn
Dick van Duijn

„Zdjęcie skaczącej wiewiórki było zdecydowanie najtrudniejsze do uchwycenia. Zwykle skupiasz się wstępnie na pewnym punkcie i masz nadzieję, że wiewiórka przeskoczy przez ten obszar i uzyskasz ostre zdjęcie. Ale w tym przypadku trzymałem aparat w ręce, śledząc skok wiewiórki.”

Dick van Duijn
Dick van Duijn

Czytaj: Wrocławskie Zoo znowu otwarte od 21 maja