Fotograf podróżniczy uchwycił piękno przyrody podczas swoich wypraw

0
186
views

Alexander Ladanivskyy, ukraiński fotograf i współpracownik Depositphotos, od lat organizuje wyprawy fotograficzne w dzicz. Jest również partnerem merytorycznym Discovery i tym, który mówi o zagrożeniach związanych ze zmianami klimatycznymi za pomocą fotografii podróżniczej.

Droga Alexandra w fotografii podróżniczej była niezwykła: mając doświadczenie w siłach specjalnych, zaczął od fotografii ślubnej, portretów w stylu steam-punk i futurystycznych fotek. Wkrótce Aleksander zaczął badać przyrodę Karpat i odkrył kilka miejsc, które wkrótce stały się niezwykle popularne wśród lokalnych i międzynarodowych fotografów.

Ta kolekcja zawiera niesamowite zdjęcia zrobione przez Alexandra Ladanivskyy (zobacz jego pełne portfolio tutaj) podczas jego podróży po Europie Środkowej i Północnej.

© depositphotos.com

Fotografowie z całego świata zgłaszają się do udziału w wyprawach, których kuratorem jest Alexander Ladanivskyy. Nie można stać się częścią tej grupy bez uprzedniej osobistej rozmowy.

© depositphotos.com

Fotograf twierdzi, że lubi wracać w te same miejsca. Jego ulubione kraje to takie, które potrafią go bez końca zaskakiwać, jak na przykład Islandia czy Norwegia.

Czytaj: Piękno Islandii ukazane na zdjęciach

© depositphotos.com

Zimą Alexander Ladanivskyy woli wyruszać na wyprawy przez lodowce. Tylko w zimnych porach roku podróżni mogą dosłownie spacerować po lodowcu, który pokrywa 11% terytorium Islandii.

© depositphotos.com

Bohaterami sesji zdjęciowych  Alexandra Ladanivskyy’s są zazwyczaj towarzysze z jego podróży. Połączenie dzikiego, opuszczonego krajobrazu i człowieka pozującego na pierwszym planie (zwykle ubranego w kontrastowe kolory) sprawia, że zastanawiasz się, jak duży jest świat, w którym żyjemy.

© depositphotos.com

Główny lodowiec Islandii, Vatnajokull, każdego roku kurczy się o 100 metrów średnicy. Naukowcy spodziewają się, że ten lodowiec zniknie z powierzchni Ziemi w ciągu zaledwie 10 krótkich lat. Alexander rejestruje te zmiany swoim aparatem.

Czytaj: Jaskinie na Islandii. Wyglądają jak nie z tego świata!

© depositphotos.com

Landmannalaugar można nazwać cudem natury. Te tęczowe góry wulkaniczne znajdują się na Islandii, a teren wokół nich został oznaczony jako rezerwat przyrody. Obszar ten jest otwarty dla turystyki pieszej.

© depositphotos.com

Wyprawy kierowane przez  Alexandra Ladanivskyy trwają kilka dni. Ich uczestnicy wspólnie z fotografem wybierają trasę, który proponuje im dużą liczbę miejsc, które już wcześniej zwiedzał.

© depositphotos.com

Pierwszą modelką dla Alexandra Ladanivskyy była jego żona. Zrobił jej kilka zdjęć w prezencie, pożyczył aparat cyfrowy od znajomego. Kobiece piękno i elegancja uchwycone na spektakularnym tle to cel fotografa.

© depositphotos.com

Fotografia lotnicza jest czasami jedynym sposobem na uchwycenie naturalnych obiektów i przekazanie ich piękna innym.

© depositphotos.com

Alexander Ladanivskyy przyznaje, że organizacja wypraw w dziczy to nie tylko odkrywanie przyrody czy doskonalenie umiejętności fotografowania w podróży, ale także spełnianie szczerych marzeń innych podróżników.

© depositphotos.com

Jest coś wspólnego między majestatycznymi lodowcami Islandii a wiejską drogą w Irlandii. Podróżowanie po nich może zmienić fotografa nie do poznania i zarazić go pasją do odkrywania otaczającego świata.

© depositphotos.com

Aby uchwycić autentyczność naturalnych krajobrazów, członkowie wypraw, których kuratorem jest Alexander Ladanivskyy, wstają przed świtem i spędzają wiele godzin w drodze. W zależności od trasy, grupa może spędzić noc na świeżym powietrzu lub w małej wiejskiej karczmie.

© depositphotos.com

Chociaż jeziora kraterowe są powszechne na wyżynach Islandii, prawdopodobnie nigdy nie znajdziesz dwóch z nich, które wyglądają tak samo. Te naturalne obiekty mogą mieć różne kolory i kształty, a zanieczyszczenia w wodzie niektórych jezior uniemożliwiają tu życie.

© depositphotos.com

Alexander Ladanivskyy celowo unika popularnych tras fotograficznych Islandii i innych krajów. Stara się znaleźć coś, co swoim pięknem może zaskoczyć nawet doświadczonych podróżników.

© depositphotos.com

Ci, którzy wybierają się z Alexandrem Ladanivskim w podróż, w opuszczone zakątki świata, często przyznają, że ta podróż była najważniejszym wydarzeniem ich życia.

© depositphotos.com

Kąpiel w naturalnym basenie na wybrzeżu Atlantyku to przeżycie wymagające kilku kilometrów górskiego trekkingu.

© depositphotos.com

Większość islandzkich jaskiń lodowych jest słabo zbadana. Fotograf Alexander Ladanivskyy współpracuje z lokalnymi przewodnikami, aby znaleźć drogę do niektórych z najciekawszych miejsc przyrodniczych w kraju.

johannesfloe.com – Art to remember