Fotograf przyrody uchwycił żółtego pingwina!

0
397

Jak wielokrotnie widzieliśmy, przyroda jest pełna niespodzianek.

Bez względu czy chodzi o różową mantę, czy o pierwsze na świecie żyrafy karłowate, natura nigdy nie przestaje nas zadziwiać swoim pięknem i wyjątkowością.

Tym razem fotograf przyrody znalazł na wolności jedynego w swoim rodzaju pingwina w kolorze żółtym i zrobił mu kilka zdjęć.

Pingwiny są znane ze swojego wyglądu przypominającego smoking, ale czy wiesz, że są też żółte pingwiny?

Źródło: Yves Adams / Kennedy News

Poznaj Yvesa Adamsa, belgijskiego fotografa przyrody i przewodnika wypraw, który w 2019 roku wyruszył na dwumiesięczną wyprawę fotograficzną na południowy Atlantyk. Grupa musiała zatrzymać się na wyspie w Georgii Południowej, aby sfotografować kolonię pingwinów królewskich – składającą się z ponad 120 000 pingwinów!

Podczas rozładowywania sprzętu i jedzenia na równinie Salisbury, Adams zauważył coś niezwykłego: w morzu pingwinów ubranych w smoking zauważył pingwina, który nie był czarno-biały, ale raczej jasnożółty (i biały).

„Nigdy wcześniej nie widziałem ani nie słyszałem o żółtym pingwinie” – powiedział Adams dla Kennedy News. „Na tej plaży było 120 000 ptaków, jeden był żółty”.

Nie jest to pierwszy przypadek zauważenia żółtego pingwina w historii, ponieważ istnieją badania nad leucyzmem u pingwinów już od 2000 roku, ale wydaje się, że te zdjęcia są pierwszymi tego typu w Internecie, nie mówiąc już o tak dobrej jakości.

Czytaj: Mały pingwin w amerykańskim zoo nazwany na cześć polskiej potrawy!

Belgijski przewodnik fotograficzny Yves Adams znalazł jeden cudowny żółty okaz w Georgii Południowej.

Źródło: Yves Adams / Kennedy News

Żółte zabarwienie ptaka jest spowodowane leucyzmem, stanem, w którym zwierzę częściowo traci pigmentację.

Źródło: Yves Adams / Kennedy News

Nie tylko mieli szczęście, że natknęli się na nielotnego ptaka w pierwszej kolejności, ale był on również wystarczająco blisko grupy ludzi poszukających przygód – około 50 metrów – by zostać sfotografowanym w całej jego żółtej karnacji. Żadne inne pingwiny, ani foki nie stały na przeszkodzie.

Okazuje się, że ten żółty okaz jest wyjątkowy ze względu na zjawisko zwane leucyzmem, stan, w którym zwierzę traci część swojej pigmentacji, co z kolei powoduje zmiany jego koloru – stają się białe, blade lub niejednolite na skórze, sierści, piórach lub łuskach, ale w przeciwieństwie do albinizmu nie wpływa to na oczy.

Tak więc, ponieważ ten pingwin nie wytwarza melaniny, jego czarne pióra są teraz żółte. Według badań nad leucyzmem wśród pingwinów, w zależności od osobnika prawdopodobieństwo rozwoju leucyzmu wynosi od 1 na 20 000 do 146 000. Zatem ten w kolonii liczącej 120 000 osób pasuje do tej statystyki.

Szacuje się, że leucyzm występuje u 1 na 20 000 do 146 000 pingwinów.

Źródło: Yves Adams

Odkąd zdjęcia pojawiły się w Internecie, stały się bardzo popularne, zdobywając ponad 100 tysięcy głosów stronie Reddit.

Źródło: Yves Adams

„To był cud, że znaleźliśmy się blisko niego. Gdyby to było 50 metrów dalej, nie bylibyśmy w stanie zrobić mu zdjęć lub go zauważyć ”- powiedział Adams.

Źródło: Yves Adams / Kennedy News
Źródło: Yves Adams / Kennedy News

Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, możesz zobaczyć więcej fotografii Adamsa na jego stronie internetowej, a także w mediach społecznościowych, takich jak Instagram.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org