Fotograf sfotografował rdzenne plemię z dziwną genetyczną wadą, która powoduje, że ich oczy stają się niebieskie

0
465
views

Indonezja to bardzo szczególny kraj. Archipelag Indonezyjski składa się z ponad 17 000 wysp. Uważany jest za największy na świecie kraj wyspiarski. Mając tak wiele małych wysepek, jest to tygiel kulturowy. Mówi się tam ponad 700 różnymi językami.

I spójrz, jakie dziwne wady genetyczne mają ludzie na małej wyspie Buton. Niektórzy rdzenni mieszkańcy mają dziwny genetyczny przypadek znany jako zespół Waardenburga. Pod tym pojęciem, kryje się kilka charakterystycznych zespołów genetycznych. Zespół ten może powodować utratę słuchu, plamy bielacze, jasne pasmo włosów lub różnobarwność tęczówek.

Ten ostatni przypadek został udokumentowany u plemienia w Indonezji. Ludzie zaczynają mieć olśniewające, przeszywające, piękne niebieskie oczy. Jak widać, może to dotyczyć nawet jednego oka, czyniąc ich hetero chromatycznymi.

Więcej informacji: Instagram

geo.rock888

Korchnoi Pasaribu, geolog i fotograf z zamiłowania, który sam pochodzi z indonezyjskiej wyspy Jawa, zdołał uchwycić hipnotyczne oczy tych plemion i podzielić się nimi na swoim Instagramie. Nie jest to pierwsze plemię, które kiedykolwiek odwiedził, ale może być najbardziej wyjątkowe. Jak często widzisz ludzi z Pacyfiku o tak niebieskich oczach? Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zespołu wynosi 1 na 42 000. Policz prawdopodobieństwo natknięcia się na kilka osób z jednego małego plemienia. To jak znalezienie klejnotu, ale w tym przypadku klejnot jest w czyichś oczach.

Zespół Waardenburga może dotyczyć tylko jednego oka. geo.rock888
geo.rock888

Korchnoi opowiedział w wywiadzie o okolicznościach swojej sesji zdjęciowej. „Znam ich od 2019 roku, ale poszedłem ich sfotografować dopiero 17 września 2020 roku. Byłem bardzo szczęśliwy, mogąc w końcu zrobić im zdjęcia”. Korchnoi zrobił także kilka „tematycznych” ujęć dotyczących ekologii i środowiska, które przemawiają do widza z dużą mocą.

Czytaj: W 2026 roku w podróż wyruszy pierwszy na świecie elektryczny samolot pasażerski

geo.rock888
geo.rock888

Zdjęcia zostały udostępnione i opublikowane na całym świecie przez wiele osób. Okaż swoje poparcie dla tego wyjątkowego fotografa, śledząc jego Instagram, na którym można znaleźć jeszcze więcej zdjęć rdzennych mieszkańców Indonezji z wielu innych plemion.

johannesfloe.com – Art to remember

geo.rock888
geo.rock888
geo.rock888
geo.rock888
geo.rock888
geo.rock888
geo.rock888
geo.rock888
geo.rock888
geo.rock888

Czytaj: Rząd Grecji zabrania ciężkim turystom jazdy na osiołkach