Fotograf uchwycił magiczny widok wspaniałych niebieskich motyli na drzewie

0
944

Fotograf Kelvin Hudson natknął się na magiczny widok, który zazwyczaj można zobaczyć tylko w bajkach. Będąc w lesie, zobaczył drzewo częściowo przykryte gromadą niebieskich motyli morpho. Większość wspaniałych skrzydlatych stworzeń zebrała się wokół pnia drzewa, podczas gdy inne rozproszyły się w małych grupach na otaczających gałęziach. Zdjęcie, które udało mu się zrobić jest naprawdę magiczne.

Hudson z pewnością był we właściwym miejscu i we właściwym czasie. Zrobił zdjęcie, które jest bardzo trudne do osiągnięcia, zwłaszcza biorąc pod uwagę zachowanie tego gatunku motyli.

Dorosłe motyle morpho spędzają większość czasu na dnie lasu oraz w niższych krzewach i drzewach. W tym miejscu ich skrzydła są złożone, aby ukryć ich żywe kolory, i mają brązową podszewkę, która zapewnia im bezpieczeństwo przed drapieżnikami, takimi jak ptaki i inne owady. Hudson prawdopodobnie złapał je w chwili, kiedy cieszyły się ciepłem słońca.

Oprócz robienia oszałamiających zdjęć, takich jak to, Hudson obecnie pracuje nad książką o swoich fotograficznych przygodach, które zabrały go dookoła świata.

Czytaj: Dron wyglądający jak koliber nagrał 500-milionową kolonię pięknych motyli (WIDEO)

Kelvin Hudson: Strona internetowa | Instagram | Facebook

Magiczne zdjęcie pięknych motyli, prawda?

Czytaj: Bezpłatne atrakcje w Krakowie w ramach akcji „Lato z KKR”

Blue link: https://www.tbgtechco.com