Fotograf znalazł piękne „drzewo życia” cofającego się jeziora

0
448

Fotografia lotnicza pozwala uchwycić świat, którego większość ludzi nigdy nie doświadcza.

Zdjęcia z lotu ptaka ujawniają nowe kolory i wzory w znanych krajobrazach. Dla australijskiego fotografa z Nowej Południowej Walii, Derry’ego Moroneya, eksperymentowanie ze zdjęciami lotniczymi zaowocowało ujęciem przedstawiającym niemal mistyczne „drzewo życia”.

Oszałamiające ujęcie, które zostało wykonane w nadmorskich wodach jeziora Cakora w Brooms Head, jest częścią większego projektu dokumentującego codzienne zmiany środowiska jeziora z góry.

Jezioro Cakora znajduje się na północnym wybrzeżu stanu Nowa Południowa Walia w Australii – znanego z oszałamiających plaż i zabytków przyrody. Jezioro Cakora jest czasami zalewane przez przypływy oceaniczne, a jego wody podnoszą się i opadają wraz z deszczem.

Czytaj: Kliluk – cętkowane, święte jezioro

Moroney – doświadczony fotograf przyrody – zaczął fotografować jezioro około sześć miesięcy temu, używając technik dronów. Inspirując się zastosowaniem tej techniki, artysta powiedział podczas wywiadu: „Już wcześniej interesowałem się fotografią, ale chciałem móc robić zdjęcia miejsc z różnymi widokami, których ludzie wcześniej nie widzieli”.

Na swoich nowych zdjęciach Moroney był w stanie obserwować sezonowe zmiany jeziora, wracając na miejsce mniej więcej co dwa tygodnie. „Największą zmianą w jeziorze, jaką do tej pory widziałem, jest zmiana koloru, przez który przechodzi” – mówi. „Pewnego dnia może przepłynąć przez nią woda morska; ale potem po burzach pojawiają się dramatyczne brązy i surowe kolory ziemi ”.

Na wielu zdjęciach lotniczych oświetlony jest rozgałęziony kształt przypominający „drzewo życia” – duchowy symbol występujący w wielu mitologiach i religiach świata. Moroney, który był zaskoczony odkryciem wzoru drzewa, mówi: „Na samym końcu jeziora woda wypływa i wszystko wypływa na kształt drzewa życia”.

Czytaj: Poznań: Jezioro Maltańskie zostanie poszerzone

Na swoim Instagramie śledził zmieniające się kolory i rozmiar drzewa. Obraz, który jako pierwszy zwrócił uwagę internautów, przedstawia wodę z jeziora nasyconą olejkami z drzew po ulewnym deszczu. Oleje odpowiadają za brązowy kolor wody, który sprawia, że fraktalny wzór wygląda jak żywy. Podobne wijące się gałęzie można zobaczyć w dziełach sztuki ze starożytnego Bliskiego Wschodu, współczesnego judaizmu i legend nordyckich, między innymi. Dlatego nie jest niespodzianką, że ludzie na całym świecie zachwycają się zdjęciami Moroneya.

„Chcę podróżować po Australii, znajdować takie małe miejsca i dzielić się nimi ze światem. Myślę, że to byłaby niezła przygoda” – mówi fotograf.

Aby śledzić przygody fotograficzne Moroneya, śledź jego strony na Instagramie i Facebooku.

Fotograf Derry Moroney przypadkowo uchwycił piękne „drzewo życia” ukryte w jeziorze Cakora w Nowej Południowej Walii w Australii.

Źródło: Derry Moroney

Fotograf przyrody zaczął badać zdjęcia lotnicze za pomocą dronów, kiedy zrobił pierwsze oszałamiające zdjęcie.

johannesfloe.com – Art to remember

Źródło: Derry Moroney

Wracając co dwa tygodnie, aby uchwycić zmiany w jeziorze, artysta zauważył zmienne kształty i kolory na przestrzeni sześciu miesięcy.

Źródło: Derry Moroney

Szczególnie jedno zdjęcie „drzewa życia” stało się bardzo popularne i imponuje ludziom na całym świecie poczuciem piękna i zachwytu.

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

Źródło: Derry Moroney

Drzewo życia to znaczący symbol, który pojawia się w bardzo różnorodnych tradycjach religii, mitologii i sztuki.

Źródło: Derry Moroney

Moroney ma nadzieję, że zdjęcia lotnicze będą nadal oferować piękne, niepowtarzalne widoki.

Źródło: Derry Moroney
Źródło: Derry Moroney
Źródło: Derry Moroney
Źródło: Derry Moroney

Derry Moroney: Instagram | Facebook