Fotografia oceanu odwraca świat na bok, tworząc intrygujące nieziemskie sceny

0
344

Fotograf Dan Legend uchwycił magię oceanu na swoich kuszących podwodnych zdjęciach. Jego zdjęcia pokazują pływaków zanurzonych w wodzie i wchodzących w interakcję ze znajdującymi się w niej stworzeniami, oferując spojrzenie na świat, którego wielu z nas może nigdy nie mieć szansy odkryć.

Chociaż te zdjęcia z pewnością zainspirują nas wszystkich do wędrówki, niektóre z najbardziej fascynujących dzieł Legenda sprawiają wrażenie, jakby nie były z tego świata. Przekręcają krajobraz do góry nogami – dosłownie.

Jeden szczególny obraz jest zorientowany bokiem, aby pokazać ocean jako ścianę, którą nurek próbuje penetrować. Legenda zrobił zdjęcie w chwili, gdy świeciło słońce – a woda odbijała – ogniste promienie. Efekt wygląda mniej jak woda, a bardziej jak lawa, co nadaje obrazowi surrealistycznego charakteru.

Popularne konto na Instagramie Legenda jest pełne widoków oceanu. „Mieszkam na Karaibach, więc mam szczęście, że otaczają mnie krystalicznie czyste wody” – mówi Legend.

Ale chociaż mieszka w doskonałej lokalizacji, Legend strategicznie podchodzi do tego, jak i kiedy robić zdjęcia. „Staram się fotografować o pierwszym świetle lub o zmierzchu, aby uzyskać najlepsze kolory i przez większość czasu fotografuję ludzi”. Te decyzje oferują świeże spojrzenie na ukochany gatunek fotografii podwodnej.

Przewiń w dół, aby zobaczyć piękne zdjęcia Legenda.

Bluelink: TBG- We Go Beyond

Fotograf Dan Legend uwiecznia ocean na kuszących podwodnych zdjęciach.

Dan Legend
Dan Legend

Czytaj: 11 interesujących faktów o naszych oceanach

Dan Legend
Dan Legend
Dan Legend
Dan Legend
Dan Legend
Dan Legend
Dan Legend
Dan Legend
Dan Legend
Dan Legend
Dan Legend
Dan Legend

Dan Legend: Strona internetowa | Instagram

Czytaj: Wymarzone miejsce dla fotografa krajobrazu.

johannesfloe.com – Art to remember