Fotografie zachodów słońca odbite przez rozbite lustra

0
485

Zachody słońca są piękne. Nie raz zainspirowały piosenkarzy i były głównym tematem obrazów, były tłem do ślubów i uroczystości, a ogólnie rzecz biorąc, są sposobem na kończenie prawie każdego dnia piękną nutą.

Jednak fotografowie często postrzegają zachody słońca jako coś w rodzaju banału. Aby nieco to zmienić, fotograf Bing Wright postanowił stworzyć serię zdjęć zatytułowanych „Broken Mirror / Evening Sky”, które dodają nowy element do równania.

Nowojorski fotograf Bing Wright uchwycił odbicia zachodów słońca na rozbitych lustrach.

Czytaj: Idealne zdjęcia zachodów słońca

Jak informuje Bing, te obrazy powstały w jego studiu. Mężczyzna wyświetlał swoje zdjęcia zachodu słońca na połamanych lustrach, które były ustawione pod kątem w kierunku projekcji. W ten sposób, kiedy robił zdjęcie, wyglądało na to, że zrobił zdjęcie przez rozbite szkło.

Oto pozostałe obrazy z kolekcji:

Fotografowanie widoków było jednak tylko częścią projektu. Aby uzyskać ostateczny efekt, jaki miał na myśli Wright, musiał wydrukować zdjęcia w naturalnej wielkości, jako odbitki, ponieważ później serię można było oglądać na początku tego roku w Paula Cooper Gallery w Nowym Jorku. Przy tym rozmiarze wydruki nabierałyby niemal witrażowego wyglądu, sprawiając, że wyglądałoby to tak, jakbyś patrzył przez rozbite okno.

To wspaniała kolekcja zdjęć i chociaż na pewno znajdą się ludzie, którzy skrytykują tę metodę ich tworzenia, nie można dyskutować z wynikami. Szkoda tylko, że większość z nas nie zobaczy pełnowymiarowych odbitek w całej okazałości.

Czytaj: Jaskinia lodowa na Islandii oświetlona zachodzącym słońcem. Niesamowity widok

Źródło: petapixel.com

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org