Francja: pracownik, który się nudził w pracy wygrał 40 000 euro w sądzie

0
227
Francuski pracownik otrzymał 40 000 euro, ponieważ jego praca była nudna. Zdjęcie: Pixabay

W 2020 roku sąd przyznał Francuzowi 40 000 euro, ponieważ ustalił, że jego praca jest tak nudna, że szkodzi jego zdrowiu psychicznemu.

Francuskiej firmie perfumeryjnej nakazano zapłacić 40 000 euro odszkodowania byłemu pracownikowi, który cierpiał z powodu nudy w pracy, ponieważ nie miał nic ciekawego do roboty w swojej pracy.

Frédéric Desnard miał tak mało do roboty w swojej pracy w firmie Interparfums – która jest producentem perfum Jimmy Choo i Karl Lagerfeld, a także innych designerskich marek – że cierpiał z powodu nudy, co spowodowało pogorszenie jego zdrowia.

Pracownik otrzymał 40 000 euro odszkodowania, po tym jak francuski stwierdził, że jego praca powoduje skrajną nudę, co równa się nękaniu.

To pierwszy tego rodzaju werdykt we Francji. Frederic Desnard z Paryża postawił swojego pracodawcę Interparfums, producenta luksusowych perfum, przed trybunałem pracowniczym.

Czytaj: 25 ciekawostek o Francji

Paryski sąd apelacyjny orzekł, że Desnard cierpiał na nudę, przeciwieństwo wypalenia, gdzie pracownik jest przepracowany.

Desnard po raz pierwszy złożył skargę do trybunału ds. stosunków pracy, stwierdzając, że jego praca za 80 000 euro rocznie zmieniła go w „profesjonalnego zombie”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Desnard powiedział, że w ciągu czterech lat proszono go o wykonywanie jedynie służebnych zadań, co opisał jako „zejście do piekła”. Według Le Monde, Desnard miał atak epilepsji w 2014 roku podczas prowadzenia samochodu, powodując wypadek i obwiniając się o „nudzenie” z powodu warunków pracy.

Twierdził, że jego praca jest pełna podrzędnych zadań, takich jak konfigurowanie nowego tabletu prezesa i wpuszczanie hydraulika do domu jego szefa.

Interparfums bronił się i powiedział, że w ciągu czterech lat Desnard nie zgłaszał żadnych obaw o nudę.

Po wypadku Desnard wziął urlop chorobowy, ale ostatecznie został zwolniony w 2014 roku.

W zeszłym tygodniu France Info poinformowało, że Sąd Apelacyjny w Paryżu orzekł, że „nudy w pracy” są rzeczywiście formą nękania moralnego.

Czytaj: Wieżę Eiffla otoczą hektary terenów zielonych!

wad

Brak postów do wyświetlenia