Gdzie nie należy przechowywać leków

0
110
Gdzie przechowywać leki w domu? Zdjęcie: pl.freepik.com

Leki, w tym witaminy, suplementy i inne pigułki, są powszechne w wielu gospodarstwach domowych w całym kraju, ale czy przechowujesz je we właściwym miejscu?

Eksperci z Lifestyle Packaging twierdzą, że tabletki i leki nigdy nie powinny być trzymane w łazience, kuchni lub na blacie kuchennym. Dlaczego?

Szafka łazienkowa to jedno z najczęstszych miejsc do przechowywania leków i suplementów, ale zdaniem ekspertów nie jest to najlepsze miejsce.

Eksperci z Lifestyle Packaging stwierdzili: „Wilgotność pod prysznicem i w wannie może szybko zepsuć witaminy i obniżyć ich moc, zmniejszając ich skuteczność i przyspieszając ich datę ważności.”

„Wilgotność nie jest jedynym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę – wahania temperatury mogą również mieć negatywny wpływ na witaminy.”

„Tak więc, nawet jeśli Twoja łazienka ma imponującą wentylację, nadal nie jest to świetne miejsce do przechowywania suplementów”.

Zdjęcie: pl.freepik.com

Zdaniem ekspertów, witamin, suplementów i innych tabletek nigdy nie należy przechowywać także w kuchni.

Wyjaśnili dlaczego: „Ciepło z piekarników i płyt grzejnych oraz wilgotne warunki i para wytwarzana przez zlewozmywaki, czajniki i zmywarki sprawiają, że kuchnia jest zdradzieckim środowiskiem do przechowywania suplementów.”

„Lepiej przechowywać witaminy z dala od ciepła kuchni, aby zachować i przedłużyć ich żywotność”.

Niektórzy ludzie lubią przechowywać leki w lodówce, ale chłodna temperatura może je uszkodzić, a także zmniejszyć ich skuteczność, twierdzą eksperci.

Eksperci z Lifestyle Packaging powiedzieli: „Chociaż niektóre suplementy, takie jak płynny olej rybny i niektóre probiotyki, skorzystają na przechowywaniu w lodówce, nie powinno to być stosowane w przypadku wszystkich rodzajów suplementów diety.”

„Lodówka to obszar o wysokiej wilgotności, a kondensacja spowoduje degradację większości suplementów.”

„Tak więc, chyba że opakowanie wyraźnie zaleca przechowywanie suplementu w lodówce, najlepiej porzucić lodówkę”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Przechowywanie leków na blacie kuchennym jest prawdopodobnie najczęstszym miejscem ich przechowywania.

Zdjęcie: pl.freepik.com

Jednak eksperci twierdzą, że chociaż blat kuchenny „może wydawać się wygodniejszym sposobem pamiętania o przyjmowaniu tabletek i witamin, może to zmniejszyć ich skuteczność”.

Dzieje się tak dlatego, że pozostawianie suplementów na parapetach okiennych lub blatach „może być szkodliwe dla ich integralności, ponieważ ekspozycja na światło UV szybciej degraduje suplementy, nawet jeśli są przechowywane w oryginalnym opakowaniu”.

„Pozostawianie witamin i leków na wolnym powietrzu nie tylko naraża je na degradację, ale także ciekawskie dzieci i zwierzęta domowe mogą je łatwo zdobyć, co oznacza katastrofę” – twierdzili.

Czytaj: Wakacyjny Szlak Kulinarny. Odwiedź Wine and Taste pod Krakowem

W takim razie gdzie najlepiej przechowywać suplementy i leki?

Według ekspertów najlepsze miejsce to „chłodne, suche miejsce z niewielką ekspozycją na światło”.

Powiedzieli: „Szuflada w twoim nocnym stoliku będzie idealnym miejscem na twoje suplementy i jest wygodnie umieszczona, abyś mógł wziąć witaminy z samego rana.”

Czytaj: Najlepsze witaminy dla kobiet bez względu na wiek

„Przechowywanie suplementów w niedostępnym nieprzezroczystym pojemniku pomoże chronić integralność składników i wydłuży ich żywotność”.

Alternatywnie, szafa na bieliznę lub komoda mogą być również „doskonałym miejscem do przechowywania witamin i suplementów”, twierdzą.

Zaleca się, aby ludzie zawsze sprawdzali swoje leki lub suplementy, aby uzyskać porady dotyczące przechowywania.

wad

Brak postów do wyświetlenia