Genialne wideo na którym widać obroty Ziemi. Zaburzy to Twoją perspektywę

0
791

Dobrze wiemy, że Ziemia jest w ciągłym ruchu, jednak ciężko nam jest to sobie wyobrazić, skoro twardo stąpamy po Ziemi. Można odnieść wrażenie, że to niebo się tylko przesuwa. Jednak jest zupełnie odwrotnie. Zobaczycie to na poniższym filmiku.

Bardzo ciekawe wideo zostało stworzone przez astronoma Aryeha Nirenberga. Filmik koryguje perspektywę, a od rzeczywistości może nam się zakręcić w głowie. Warto poświęcić 55 sekund na obejrzenie tego filmiku.

Jak powstał ten filmik?

Astronom przez 3 godziny wykonywał zdjęcie co 12 sekund. Następnie wszystkie zdjęcia zostały połączone i powstało wideo. W ten sposób Nirenbergowi pokazuje, jak to wygląda naprawdę. Mężczyzna uchwycił obroty Ziemi w stosunku do Drogi Mlecznej.

Świetny efekt

W rezultacie widzimy jak Ziemia stale się przechyla. Możemy odnieść wrażenie, jakby miała nas zaraz zrzucić z powierzchni planety. Upływ mijającego czasu został uwieczniony na zdjęciach w Kolorado.

Astronom, aby uzyskać taki niesamowity efekt, jak już pisałam robił zdjęcia i użył równikowego uchwytu śledzącego, który jest częstym narzędziem wykorzystywanym w astrofotografii. Uchwyt ten pozwala śledzić gwiazdy i planety poruszające się po niebie przez naśladowanie rotacji Ziemi.

Mocowania równikowe są wyrównane z gwiazdą północną i obracają kamerę z prędkością 15° na godzinę, co odpowiada prędkości obrotu Ziemi, więc kamera podąża za gwiazdami na niebie i pozostaje skierowana na tę samą część nieba, bez względu na to, ile godzin minie – powiedział astronom.

Poniżej możecie obejrzeć filmik:

Źródło i zdjęcia: YouTube

PRZECZYTAJ TAKŻE: 23 zdjęcia potwierdzające, że natura rządzi tym światem.

Jesteś z Krakowa? Koniecznie odwiedź f7krakow
Jesteś z Gdańska? Koniecznie odwiedź f7gdansk.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie odwiedź f7poznan.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie odwiedź f7lodz.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie odwiedź f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie odwiedź f7warszawa.pl
Interesują Cię wszystkie miasta? Koniecznie zaglądaj do f7city.pl