Gigantyczna buźka na zboczu wzgórza z drzew

0
283
views

Gigantyczna buźka na zboczu wzgórza w Oregonie składa się z drzew. Zobaczcie, jak to świetnie wygląda z bliska.

Osoby jadące autostradą 18 w Oregonie w miesiącach jesiennych lub na początku grudnia mają niepowtarzalny widok, który z pewnością rozjaśni ich dzień – gigantyczną uśmiechniętą buźkę spoglądającą na nich ze zbocza porośniętego lasem.

Położona mniej więcej na 25 mili na autostradzie 18 w Oregonie, między Willamina i Grand Ronde, słynna uśmiechnięta buźka Oregonu pojawia się każdej jesieni, gdy kolor drzew tworzących jej buzi zaczyna zmieniać kolor.

Czytaj: Ta opuszczona autostrada w Pensylwanii jest cała w graffiti

Ma około 90 metrów średnicy i składa się z dwóch różnych rodzajów drzew iglastych, z których jeden zmienia kolor jesienią, a drugi pozostaje zielony przez cały rok.

Ta buźka z drzew stała się popularnym punktem orientacyjnym w wiejskim hrabstwie Polk w Oregonie i będzie wywoływać uśmiech na twarzach ludzi przez następne 30-50 lat, aż do momentu, gdy drzewa będą gotowe do ścięcia.

Historia uśmiechniętej buźki z Oregonu sięga 2011 roku, kiedy to firma Hampton Lumber zdecydowała się stworzyć popularny wzór z drzew podczas operacji ponownego zalesiania. Użyli jodły daglezji do oczu i ust uśmiechniętej buźki oraz modrzewia do wykonania wzoru. W przeciwieństwie do większości drzew iglastych modrzew traci swoje igły i jesienią żółknie.

Zdjęcie: Instagram

„Pomysł na uśmiechniętą buźkę zrodził się od Davida Hamptona i byłego menadżera ds. lasu, Dennisa Creela. Kiedy analizowaliśmy to miejsce, wiedzieliśmy, że obszar ten jest dobrze widoczny dla osób podróżujących autostradą 18, więc David i Dennis dostrzegli okazję, aby się trochę zabawić”- powiedziała rzecznik Hampton Kristin w wywiadzie dla Western Journal. „Użyli liny, aby zmierzyć okrąg, a oczy i usta zostały z tego punktu ułożone triangulacją”.

Zdjęcie: Facebook

„Powiedzmy, że projekty uśmiechniętych buźek nie są najskuteczniejszymi metodami ponownego zalesiania. Planowanie i sadzenie zajęło około tygodnia ”- dodał rzecznik.

Czytaj: 21 dróg, którymi musisz się przejechać. Widoki są nieziemskie!

Zdjęcie: Facebook

Buźka z Oregonu może z czasem zacząć tracić swoje krawędzie, ale eksperci z Hampton Lumber twierdzą, że pozostanie ona bardzo wyraźna przez co najmniej kolejną dekadę.

Następnie, za 30 do 50 lat, drzewa zostaną wycięte i zawiezione do tartaku. Na razie jednak uśmiechnięta buźka pomaga rozweselić mieszkańców, kiedy naprawdę potrzebują powodu do uśmiechu.

Zdjęcie: Facebook

„Jest to bardzo przygnębiony obszar” – powiedziała  KATU-TV jedna z miejscowych kobiet. „Pracy nie ma. Jedziesz i widzisz uśmiechniętą buźkę, tylko to się liczy. Tak, mój dzień będzie teraz lepszy, ponieważ zobaczyłam uśmiechniętą buźkę. To trochę ożywia społeczność”.

Zdjęcie: Facebook

Ta urocza uśmiechnięta buźka to jeden z najfajniejszych projektów stworzonych z żywych drzew na przestrzeni lat.

johannesfloe.com – Art to remember