Gimnastyczka i modelka z zespołem Downa

0
915

Gimnastyczka i modelka Chelsea Werner pokazuje nam, jak to jest osiągnąć wielkie rzeczy, pomimo tego, co świat o nas myśli.

Werner urodziła się z zespołem Downa, ale nie pozwoliła, by zaburzenie genetyczne powstrzymało ją przed realizacją marzeń. Teraz jest modelką międzynarodową i wielokrotną mistrzynią Olimpiad Specjalnych – i dopiero się rozkręca.

Czytaj: Dzieci z zespołem Downa przebrane za postacie Disneya dla niesamowitej kampanii

Werner zaczęła uprawiać sport w wieku ośmiu lat. Po wypróbowaniu wielu dziedzin, w tym piłki nożnej i pływania, gimnastyka była tą, która utrzymała jej zainteresowanie.

Rodzice Werner zapisali ją na gimnastykę specjalną, gdzie trenowała przez lata. Ponadto współpracowała z trenerem o imieniu Dawn Pombo, który pomógł dziewczynie rozwinąć umiejętności, by ostatecznie wzięła udział w pierwszych krajowych mistrzostwach gimnastyki specjalnej w 2012 roku. Werner została nagrodzona na Mistrzostwach Narodowych i od tego czasu zdobyła medal trzy razy, będąc dwukrotnym obrońcą Mistrza Świata.

„Chelsea wypracowała bardzo dobrą etykę pracy w gimnastyce”, mówi jej mama, Lisa Werner. „Pracuje bardzo ciężko wiele godzin w tygodniu. Jest bardzo zdyscyplinowana i nauczyła się pracować w trudnych sytuacjach. Ma niesamowitą pewność siebie i poczucie własnej wartości.”

Pewność siebie uzyskana dzięki gimnastyce pozwoliła dziewczynie ścigać swoje ambicje w innych częściach życia. Przygodę z modelingiem rozpoczęła, gdy zdobyła medale w sporcie i od razu jej się spodobało.

„Uwielbiała modelowanie od samego początku!” – powiedziała jej mama. „Chelsea przez całe życie była przed kamerą i czuje się z nią bardzo dobrze, a to naprawdę pomaga w modelowaniu”.

Werner została zauważona przez We Speak, nowojorską agencję, która broni różnorodności i chce zapewnić swobodę przed kamerą. Od momentu przystąpienia do agencji Werner modelowała dla Teen Vogue, Target, H&M, Aerie i innych firm.

Dzięki swojemu sukcesowi Werner jest wzorem do naśladowania, chce zainspirować wszystkich do bycia najlepszą wersją siebie. „Rób to, co kochasz i zawsze staraj się robić to jak najlepiej” – mówi. „Bądź wdzięczna i staraj się pozostać pozytywna”.

Chelsea Werner: Strona internetowa | Instagram 

Chelsea Werner jest mistrzynią gimnastyki i modelką z zespołem Downa.

Spełniła swoje marzenia i jest teraz czterokrotną mistrzynią narodową Olimpiad Specjalnych i dwukrotną broniącą tytułu mistrzynią świata.

Dzięki gimnastyce Werner zaczęła modelować i ukończyła kampanie z Target, Teen Vogue i innymi firmami.

Czytaj: Zobacz wzruszający apel 5-letniej dziewczynki z zespołem Downa z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa.