Gorylica, która rok temu straciła maleństwo, została zauważona, jak kołysze swoje miesięczne dziecko

0
590

Te urocze zdjęcia gorylicy kołyszącej swoje nowonarodzone dziecko w zoo w Bristolu stały się bardzo popularne. Mały goryl urodził się 19 sierpnia, a te urocze chwile między dzieckiem a jego matką zostały uchwycone przez fotografa w zoo, gdy maluszek miał mniej niż dwa tygodnie.

Noworodek, jeszcze nienazwany, patrzy na matkę z miłością, a także próbuje wyrwać jej kilka przekąsek. Ale 9-letnia Kala jest w stanie przekonać noworodka, że jej mleko jest bardziej odpowiednim wyborem.

Więcej informacji: Bristol Zoo

Ta mama przywitała na świecie swoje dziecko w sierpniu.

Caters News

„Dziewięcioletnia Kala urodziła w sposób naturalny, w ciągu nocy dziecko, gdy blisko był tata Jock, i reszta rodziny w pobliżu” – poinformowało w sierpniu Bristol Zoo.

„Wszyscy jesteśmy podekscytowani” – powiedziała o narodzinach dziecka Lynsey Bugg, kustosz ds. ssaków w zoo w Bristolu. „Jest coś wyjątkowego w zobaczeniu nowo narodzonego małego goryla, jest to kultowy i charyzmatyczny gatunek”.

Gorylica o imieniu Kala i jej noworodek mieszkają w Bristol Zoo.

Caters News

Kala jest bardzo delikatną i opiekuńczą matką.

Caters News

Według Lynsey zarówno Kala (która przyjechała do zoo z Niemiec w 2018 roku), jak i jej noworodek czują się dobrze. „Jest bardzo uważna i dobrze opiekuje się dzieckiem” – powiedziała. „To bardzo wczesne dni, ale jesteśmy ostrożni i optymistyczni. Wczesne oznaki są dobre, a dziecko wygląda na silne i szczęśliwe”.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Gorylica jest bardzo uważna i dobrze opiekuje się swoim dzieckiem.

Caters News

Niestety Kala w zeszłym roku straciła pierworodnego.

Caters News

Niestety, pierwsze dziecko Kali, które urodziło się we wrześniu ubiegłego roku, zmarło, gdy miało mniej niż tydzień. Gorylica przeszła nagłe cięcie cesarskie, ponieważ miała nisko położone łożysko, które zablokowało kanał rodny, uniemożliwiając w ten sposób naturalny poród dziecka.

Podczas gdy opiekunowie zwierząt i weterynarze zamknęli Gorilla House w zoo, aby dać matce i jej dziecku trochę czasu i przestrzeni na nawiązanie więzi, dziecku nie udało się rozwinąć.

Czytaj: Robot „Goryl” udaje, że jest jednym z nich, rejestruje nigdy wcześniej nieudokumentowany śpiew i pierdzenie

Gorylica przeszła nagłe cięcie cesarskie; jednak dziecko zmarło kilka godzin później.

Caters News

Na szczęście ta ciąża przebiegła pomyślnie, a mama i jej dziecko świetnie się rozwijają.

Caters News

Na szczęście ostatnia ciąża Kali przebiegła szczęśliwie, i zarówno mama, jak i maluszek cieszą się ze wspólnych chwil.

„Nowy goryl dołącza do naszego oddziału składającego się z sześciu goryli, które są częścią programu hodowlanego mającego na celu ochronę przyszłości zachodnich goryli nizinnych” – wyjaśnił Bristol Zoo w komunikacie prasowym.

Czytaj: We Wrocławiu urodziły się małe kapibary. Są przeurocze!

Para jest nierozłączna

Caters News

Gorylica nigdy nie opuszcza swojego dziecka.

Caters News

Zachodnie goryle nizinne są obecnie krytycznie zagrożone. Pochodzą z Kamerunu, regionu Afryki Środkowo-Zachodniej. Na wolności wiele goryli zostaje zastrzelonych przez myśliwych, którzy uczestniczą w handlu mięsem z buszu.

Niestety Kala należy do jednego z najbardziej zagrożonych gatunków.

Caters News

Dlatego opiekunowie w Bristol Zoo są zachwyceni uroczym dzieckiem, które dołączyło do pozostałych 6 goryli w zoo.

 Bristol Zoo Gardens

Jednak płeć dziecka jest nadal nieznana. „Dziecko zdecydowanie wygląda na bardzo silne i zdrowe, staje się coraz bardziej owłosione i bardziej czujne. Kala nadal bardzo mocno trzyma dziecko, co utrudnia potwierdzenie jego płci, ale mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli ogłosić płeć maleństwa ”- czytamy w komunikacie prasowym z Bristol Zoo.

Dziecko nawiązuje więź także z innymi gorylami: „Przyrodnicze rodzeństwo dziecka, Afia i Ayana, nadal bardzo interesuje się najnowszym członkiem rodziny, co jest świetną wiadomością – jesteśmy pewni, że dziecko będzie świetnym towarzyszem do wspólnych zabaw dla nich niedługo. Jest to również dla nich wspaniałe doświadczenie edukacyjne, pokazujące umiejętności, których będą potrzebować, gdy same zostaną mamami”.