Gryzmoły na chmurach pokazują całkiem inne spojrzenie na niebo

0
514

Bez wątpienia każdy z Was jako dziecko leżał na trawie albo na plaży, obserwował chmury i myślał do czego bądź kogo są one podobne. Można tak było leżeć i gadać ze znajomymi godzinami.

Cóż, ilustrator książek dla dzieci, Chris Judge, przywrócił wszystkich do dzieciństwa, publikując niektóre z jego najnowszych zdjęć chmur z niewielkim dodatkiem.

Na swoim Twitterze zamieścił garść zdjęć chmur z dorysowanymi różnymi szczegółami, jakby wypełniał luki w naszej wyobraźni. I ludzie to pokochali. Zainspirowało to bardzo wiele osób do stworzenia własnych takich chmur z dodatkami.

Bez wątpienia wielu z nas wpatrywało się w chmury w młodości, pobudzając swoją wyobraźnię.

Chris Judge

„Od lat czerpałem inspiracje z owoców i warzyw, zmieniając je w postacie, a potem, kiedy zacząłem używać Procreate, odkryłem, że mogę bardzo szybko dodawać do nich twarze i kończyny ”- wyjaśnił Chris, jak wpadł na pomysł, aby bazgrać chmury.

„Mamy niesamowite chmury tutaj w Irlandii, ponieważ pogoda jest tak nieprzewidywalna, a ja wciąż widziałem charakterystyczne kształty, co było naturalnym postępem (moim zdaniem!) odkąd praktykowałem to na owocach i warzywach. Chciałem uchwycić wyraźne znaki przy użyciu jak najmniejszej liczby pociągnięć ołówkiem.”

Cóż, ilustrator Chris Judge ćwiczy także swoją wyobraźnię, dorysowując coś do chmur.

Chris Judge

Chris ostatnio przesłał kilka zdjęć swoich „poprawionych” chmur na Twitter i ludzie to pokochali.

Chris Judge

Chris Judge to ilustrator, artysta i autor książek dla dzieci z siedzibą w Dublinie w Irlandii. Jego prace to mieszanka ilustracji, malarstwa i designu. Jego ilustracje pojawiają się w książkach, reklamie, gazetach, czasopismach, wystawach i wnętrzach.

„Od dziecka widziałem twarze na przedmiotach nieożywionych. Niedawno odkryłem, że oficjalnie nazywa się Pareidolia. Walczę z przedmiotami i myślę, że mój mózg był zawsze bardziej wizualny w sposobie patrzenia na świat. Rysowanie na zdjęciach to ciekawy sposób na urzeczywistnienie tego, co widzę ”- wyjaśnił Chris.

Czytaj: Pareidolia – dostrzeganie twarzy w przypadkowych rzeczach

Chris Judge
 Chris Judge

Nie minęło dużo czasu, aż gryzmoły Chrisa stały się bardzo popularne, otrzymując ponad 77 tys. polubień.

Chris Judge

Twitterowy post Chrisa wkrótce stał się popularny, zbierając ponad 77 000 polubień. Poza tym wielu udostępniło własne chmurowe bazgroły, w tym chmurne ryby, psy, króliki, kaczki, grzyby i inne zwierzęta.

„Z początku byłem bardzo zaskoczony reakcją, ale potem zdałem sobie sprawę, że wiele osób postrzega świat w podobny sposób, co było pocieszające. Byłem podekscytowany widząc ludzi tworzących własne ilustracje w chmurze i publikujących je na mojej osi czasu. Wielu rodziców było podekscytowanych, aby wypróbować to z dziećmi jako projekt, który sprawi mi ogromną radość ”- powiedział Chris.

Chris Judge

To była zupełna niespodzianka dla Chrisa, ale przyjemna, ponieważ z przyjemnością oglądał chmurowe gryzmoły stworzone przez innych.

Chris Judge
Chris Judge

Oto niektóre z dzieł opublikowanych przez internautów w odpowiedzi na gryzmoły chmurowe Chrisa:

Czytaj: Miesiąc muzyki jazzowej w całym Wrocławiu