Herbata – połączenie między umysłem, ciałem i duszą

0
467
W Polsce herbata jest bardzo popularna i pijemy ją przez cały rok, na różne sposoby. Zdjęcie: Pixabay

Kojący napój, jakim jest herbata, ewoluował od wielu lat.

Herbata to globalny koncept, który różni się na prawie każdym kontynencie. Stwierdzono, że herbata leczy niektóre choroby, pomaga w łagodzeniu pewnych objawów, zmniejsza lęk, a także może promować utratę wagi.

Herbata ma różne smaki i pochodzenie w dzisiejszych czasach. Jednak udowodniono, że składniki herbaty pomagają w łagodzeniu lęków, redukcji stresu, poprawie snu i wielu innych.

Jednak picie herbaty ziołowej należy również pić z umiarem, ponieważ zbyt dużo herbaty ziołowej może mieć negatywny wpływ na nerki i wątrobę.

Czytaj: Picie herbaty obniża ciśnienie krwi i poprawia zdrowie

Korzyści płynące z tego ziołowego napoju kojącego duszę są po prostu niewiarygodne i powinny być wykorzystywane częściej. Oto różne rodzaje herbat i ich zalety:

Rumianek

Herbata rumiankowa znana jest z redukcji stresu i łagodzenia niepokoju. Rumianek jest bardzo polecany przed snem, zapewnia wspaniały i głęboki sen.

Innym interesującym aspektem rumianku jest to, że ma właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w skurczach menstruacyjnych. Wykazano, że kwiat rumianku ma związek z ochroną gęstości kości i regulacją poziomu cukru we krwi.

Czytaj: Powód, dla którego powinieneś pić herbatę rumiankową przed snem

Rooibos

Rooibos pochodzi z krzewu pochodzącego z pięknego kraju RPA. Napakowana przeciwzapalnymi stymulantami i przeciwutleniaczami herbata jest powiązana z poprawą trawienia, ochroną gęstości kości i zapobieganiem otyłości/przybieraniu na wadze.

Herbata Rooibos zawiera również różne minerały, takie jak wapń, żelazo, mangan, magnez, cynk, żelazo i potas. Herbata jest absolutnie pyszna i jest nawet dobra, gdy dodasz odrobinę mleka. Rooibos cappuccino i red latte są popularnym napojem w RPA. Herbata również świetnie smakuje wraz z łyżeczką miodu i jest bezpieczna dla niemowląt.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Pixabay

Herbata imbirowa

Imbir od dawna jest środkiem uspokajającym na nudności, stosowanym również w przypadku porannych mdłości i choroby lokomocyjnej. Korzeń imbiru jest znanym środkiem przeciwzapalnym i może pomóc w bólu mięśni, łagodzeniu bólu, chorobie zwyrodnieniowej stawów i może łagodzić skurcze menstruacyjne.

Imbir ma szereg cech i zalet, jest jednym z najsilniejszych naturalnych korzeni, który jest używany na całym świecie i w rdzennych kulturach Azji. Herbata imbirowa pomaga również w ochronie przed rakiem, cukrzycą typu 2 i chorobami serca.

Czytaj: Gdzie pojeździmy na łyżwach w Krakowie?

Herbata miętowa

Herbata miętowa ma mnóstwo zalet. Mięta pieprzowa wspomaga trawienie, łagodzi bóle brzucha i nudności. Dlatego wiele osób pije filiżankę herbaty miętowej przed snem lub po kolacji. Herbata miętowa uspokaja żołądek, a także może zmniejszyć niepokój.

Ponadto wykazano, że herbata miętowa poprawia jakość oddychania u sportowców. Powodem tego jest to, że wykazano, że rozluźnia oskrzela i zwiększa poziom tlenu w mózgu. Wszystko to w filiżance herbaty.

Czytaj: Picie zielonej herbaty zaprocentuje w starszym wieku

wad

Brak postów do wyświetlenia