Hindus nie kąpał się od 22 lat w szczytnym celu

0
233

62-letni mężczyzna z Biharu w Indiach cieszy się dużym zainteresowaniem w swoim rodzinnym kraju po tym, jak ujawniono, że nie brał kąpieli od ponad dwóch dekad.

Dharamdev Ram słynie w swojej rodzinnej wiosce Baikunthpur. Wszyscy wiedzą, że od 22 lat nie brał kąpieli ani nawet szybkiego prysznica, ale nikt z niego nie kpi, wręcz przeciwnie, za swoją decyzję zyskuje duży szacunek. To dlatego, że 62-latek obiecał wystrzegać się kąpieli, dopóki nie ustaną przemoc wobec kobiet, spory o ziemię między mężczyznami i zabijanie niewinnych zwierząt. To jeszcze się nie wydarzyło, więc Dharamdev nadal dotrzymuje swojej przysięgi.

„W 1975 roku pracowałem w fabryce w Jagdal w Bengalu, ożeniłem się w 1978 roku i prowadziłem normalne życie” – powiedział niedawno Dharamdev Ram w rozmowie z ETV Bharat. „Ale w 1987 roku nagle zdałem sobie sprawę, że zaczęły się nasilać spory o ziemię, zabijanie zwierząt i okrucieństwa wobec kobiet. W poszukiwaniu odpowiedzi zwróciłem się więc do „guru”, który przyjął mnie na swojego ucznia i zainspirował do podążania ścieżką oddania. Od tego czasu poszedłem ścieżką oddania i zacząłem medytować dla Ramy”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

W 2000 roku, kiedy Ram przyrzekł powstrzymać się od kąpieli do czasu ustania wyżej wymienionych wykroczeń, również zrezygnował z pracy w fabryce, w której pracował, ale szybko wrócił pod presją własnej rodziny. Jednak, gdy ogłoszono jego niezwykłą obietnicę, został zwolniony i od tego czasu pozostaje bezrobotny.

Żona Rama, Maya Devi, zmarła w 2003 roku, ale nawet wtedy odmówił kąpieli. Wiele lat później zmarł jeden z jego synów, ale nie złamał swojej przysięgi i nadal to robi, mimo że jego drugi syn zginął w tym roku. Nawet jeśli może to oznaczać, że nigdy się nie wykąpie aż do śmierci, 62-latek jest gotów dotrzymać przysięgi złożonej 22 lata temu, chyba że jego szlachetny cel zostanie osiągnięty.

Niezwykłe wysiłki Dharamdeva Rama, aby zakończyć przemoc wobec kobiet i zwierząt, a także spory o ziemię, stały się ostatnio popularne w Indiach, wywołując śledztwo dziennikarskie. Dziennikarze udali się do Bajkunthpur w dzielnicy Gopalganj w Bihar, aby przeprowadzić wywiad z Ramem i wieloma miejscowymi, z których wszyscy potwierdzili, że nie brał kąpieli od ponad dwóch dekad.

Czytaj: Darmowa nauka strzelania we Wrocławiu. Nie przegap tego!

Jeśli myślisz, że 22 lata bez kąpieli to dużo czasu, prawdopodobnie nie słyszałeś o najbrudniejszym człowieku na świecie, 87-letnim Irańczyku, który nie kąpał się od 67 lat.

Czytaj: To najbrudniejszy człowiek na świecie, nie mył się od 67 lat

Podobnie jak on, Dharamdev Ram wydaje się być w doskonałym zdrowiu, biorąc pod uwagę jego słabą higienę, przynajmniej według współczesnych standardów.