Huczna impreza w środku lasu na terenie Natura 2000. Mandaty na kwotę 11 000 złotych!

0
542

100 osób zrobiło sobie huczną imprezę na obszarze Natura 2000. Policjanci oraz leśnicy, którzy przybyli na miejsce byli w szoku po tym, co zobaczyli. Posypały się mandaty na łączną kwotę około 11 000 złotych.

Do zdarzenia doszło w nocy z 30 na 31 sierpnia w okolicach miejscowości Parowa przy tzw. „Złotej Drodze” i Użytku Ekologicznym „Święte Jezioro”.

Dudnienie muzyki było słychać już kilka kilometrów przed docelowym miejscem leśnej biby. Imprezowicze do lasu wjechali ciężarówkami, busami i terenówkami. Rozstawiono scenę i ogromne głośniki. Uczestnicy palili i używali otwartego ognia, a las był bardzo suchy.

Funkcjonariusze z Dolnego Śląska nie mieli żadnej taryfy ulgowej dla dobrze bawiących się osób. Za bezmyślną, nielegalną imprezę zorganizowaną w środku lasu w nadleśnictwie Świętoszów na Dolnym Śląsku, na terenie obszaru 2000 Straż Leśna wystawiła mandaty na łączną sumę około 11 000 złotych.

Wśród imprezowiczów byli obywatele Niemiec, Polski, Słowacji, Francji, Włoch, Czech i Holandii.

„Muzę z głośników słychać było we wsi 5 km dalej, palili papierosy w suchutkim lesie. Interweniujących policjantów obrzucili butelkami, gałęziami” – napisał na Twitterze Krzysztof Trębski z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Imprezowicze pili duże ilości alkoholu. Uciążliwa muzyka nie dawała spać mieszkańcom pobliskiej wsi w odległości blisko 5 km. Po przyjechaniu Służby Leśnej na miejsce, grupa bawiących się ludzi była agresywna i nie reagowała na ich polecenia. Gdy poproszono policję o wsparcie, imprezowicze „przywitali” funkcjonariuszy gałęziami i butelkami.

zdjęcie: twitter.com

Natura 2000

Natura 2000 to program sieci obszarów objętych ochroną przyrody na terytorium Unii Europejskiej. Celem programu jest zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych oraz gatunków, które uważane są za cenne i zagrożone w skali całej Europy. W miejscu tym wyjątkową uwagę zwraca się na ochronę przyrody. Znajdują się tam m.in. siedliska zagrożonych gatunków ptaków.

Sieć Natura 2000 w Polsce zajmuje prawie 20% powierzchni lądowej kraju. W jej skład wchodzi: 849 obszarów mających znaczenie dla Wspólnoty (obszary „siedliskowe” – przyszłe specjalne obszary ochrony siedlisk) oraz 145 obszarów specjalnej ochrony ptaków.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Lasy Państwowe biją na alarm: „Wzrost aż o 995%”

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z hucznej imprezy w środku lasu.

zdjęcie: twitter.com

zdjęcie: twitter.com
zdjęcie: twitter.com
zdjęcie: twitter.com

Źródło: lasy.gov.pl

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z Poznania? Koniecznie zerknij do f7poznan.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl

wad

Brak postów do wyświetlenia