IKEA przeprowadziła eksperyment, prosząc ludzi o nękanie rośliny przez 30 dni. Wynik Cię zaskoczy!

0
742

Werbalne znęcanie się nad rośliną, eksperyment na żywo z dwiema roślinami IKEA i tysiącami dzieci. Wszystko po to, aby zwiększyć świadomość, szczególnie u najmłodszych dzieci, że słowa mają potężną moc, nie tylko w stosunku do ludzi.

Eksperyment na żywo polegał na tym, że IKEA w jednej ze szkół umieściła swoje dwie rośliny w specjalnych obudowach, gdzie jedna roślina była karmiona komplementami i słowami zachęty, a druga była werbalnie prześladowana nienawistnymi słowami.

Uczniowie zostali zachęceni do nagrania swoich wypowiedzi, aby podzielić się swoją miłością z pierwszą rośliną i przekazać słowa krytyki drugiej roślinie, umieszczając filmiki w mediach społecznościowych.

Po 30 dniach wyniki mówiły same za siebie – podczas gdy komplementowana roślina nadal kwitła, podrosła i wyglądała zdrowo, prześladowana roślina wyraźnie zwiędła i wyglądała źle z opadającymi brązowymi liśćmi.

Obie rośliny potraktowano dokładnie tak samo: podlewano taką samą ilością wody. Wystawione po równo na działanie promieni słonecznych, wody i nawozów. Jedyną różnicą było to, że w stosunku do jednej rośliny mówiono słowa zachęty i komplementowano, a w stosunku do drugiej rośliny wypowiadano słowa krytyki. Pod koniec eksperymentu imponujące wyniki mówiły same za siebie.

Więcej informacji: YouTube

Czytaj: Dobre słowa nic nie kosztują. Co zrobić, by uwolnić się od narzekania? Inspirująca rozmowa z Ewą Foley

Co by się stało, gdybyś prześladował roślinę przez 30 dni z rzędu?

IKEA postanowiła to przetestować, aby zwiększyć świadomość ludzi na temat nękania.

Umieszczono dwie rośliny w szkole.

Gdzie jedna roślina była karmiona komplementami i słowami zachęty.

Podczas gdy druga roślina była werbalnie prześladowana słowami krytyki.

Obie rośliny podlewano tak samo. Obie miały tyle samo słońca.

Wynik końcowy mówi sam za siebie

Czytaj: IKEA UDOWADNIA, ŻE WIEMY WIĘCEJ O CELEBRYTACH NIŻ O WŁASNEJ RODZINIE.