IKEA testuje jadalne naczynia z otrąb pszennych!

0
814
views

fot: źródło

IKEA jest jednym z niewielu sklepów, która idzie wraz z duchem czasu i postępem ekologicznym. Psy w sklepie? Zawsze mile widziane! Redukcja plastiku i wycofywanie szkodzących środowisku słomek? Pewnie! Meble tworzone z surowców wtórnych, zamiast wycinki drzew i odcinania tlenu? Oczywiście! Szwedzki sklep przystosowuje się do warunków bytowych XXI wieku i stara się je polepszać tak, jak może. Okazuje się, że podjęto kolejne kroki, aby jeszcze bardziej zadbać o środowisko. Zamiast plastikowych, jednorazowych naczyń, IKEA pragnie wprowadzić jadalne zastawy wytworzone z otrąb pszennych! Wprowadzając takie naczynia, można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – oprócz redukcji szkodliwego, wszechobecnego plastiku, sklep przyczynia się do ograniczenia zużycia wody, ponieważ owych naczyń nie trzeba będzie myć! Gdyby takie rozwiązanie wprowadzono również w naszych domach, zyskałby na tym każdy…szczególnie ci, którzy – chcąc nie chcąc – po posiłku muszą zmywać naczynia.

fot: źródło

Przeczytaj: Dzień Otwarty w schronisku!

Działania, które mają na celu ochronę środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatu, spotykają się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Nic w tym dziwnego – nikt z nas nie chce żyć w zanieczyszczonym świecie, a Matkę Ziemię mamy jedną i jeśli my o nią nie zadbamy, nikt inny tego nie zrobi… Wielkie koncerny powoli propagują ekologiczne podejście do życia, co – mamy nadzieję – jak najszybciej wejdzie w życie i krew zwyczajnych ludzi. Ideologia zero waste szerzona jest przede wszystkim w mass mediach, co – jak widać – „podłapują” nie tylko ludzie, ale i sklepy, które zaopatrują nasze domy w podstawowe rzeczy do prozaicznego użytkowania. Aktualnie naczynia z otrąb pszennych testowane są w restauracji IKEA w CH Blue City w Warszawie i mamy nadzieję, że spotkają się z wyjątkowo dobrym odbiorem, czego skutkiem będzie ogólnoświatowe wprowadzenie takich zastaw! #zerowaste #lesswaste

fot: źródło

Sprawdź: f7krakow

Myślicie, że takie rozwiązanie jest możliwe nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie? Byłoby to genialną alternatywną zatruwającego środowisko plastiku – no i dodatkowo, wcale nie trzeba będzie zmywać! Podwójny profit dla nas wszystkich – w końcu może i my wprowadzimy w życie jadalne naczynia?

Nie wiesz, jak ruszyć z biznesem? Dowiedz się! Kliknij tutaj: klik.

Poprzedni artykuł11 pokarmów, które wytwarzają tłuszcz brzuszny
Następny artykułOlej palmowy zabija. Ślepy orangutan znaleziony z 74 kulkami śrutu w ciele…
Pisanie, czytanie, kino, jedzenie, natura i zwierzęta, to moje (najbardziej) ulubione rzeczy na całej kuli ziemskiej. Lubię żyć, aktywnie korzystać z tego, co daje mi świat, dlatego tak chętnie pojawiam się na różnych przedsięwzięciach i biorę czynny udział w życiu. Moja szeroka gama zainteresowań podyktowana jest wiecznym chłonięciem wiedzy i otwartością na to, co daje mi świat. Potrafię nieźle przyrządzić kurczaka, w śpiewaniu też całkiem sobie radzę, jako szczypiornistka z chęcią porzucam piłką i z wielką przyjemnością, po raz setny zresztą, obejrzę Avengersów czy jakikolwiek film Tarantino. Człowiek z otwartą duszą i pomocnym sercem - zarówno dla natury, zwierząt, jak i ludzi.
PODZIEL SIĘ