Ile żołądków ma delfin? Będziesz zaskoczony

0
491
Delfiny mają dwa żołądki, podobnie jak krowy. Zdjęcie: Twitter

Są zabawne, urocze, wysportowane i niezwykle przyjazne. Witamy w niezwykłym świecie delfinów.

Delfiny to wodne ssaki, które zawsze fascynowały ludzi. Dzieci i dorośli nauczyli się szanować morskie stworzenie, które czasami zachowuje się jak człowiek.

Oto kilka niesamowitych faktów, które pokazują, dlaczego delfiny są jednym z ulubionych ssaków.

Delfiny są drugim najinteligentniejszym ssakiem na świecie

Mózgi delfinów są bardzo podobne do naszego i działają w naprawdę zgrabny sposób. Potrafią rozpoznać się w lustrze i nadają sobie nawzajem imiona, wzywając się nawzajem unikalnymi gwizdkami.

Naukowcy doszli do wniosku, że delfiny są niesamowicie inteligentnymi żywymi istotami i dzięki swojej anatomii stały się superszybkimi pływakami.

Delfiny mają dwa żołądki

Czy wiesz, że delfiny mają dwa żołądki? Jeden z nich służy do przechowywania, a drugi do trawienia pokarmu. Wydaje się, że pomaga im to nosić mnóstwo jedzenia, ponieważ te ssaki morskie zjadają ponad 15 kg ryb dziennie! I chociaż delfiny mają zęby, połykają jedzenie bez żucia. Delfiny nie piją wody, ponieważ czerpią ją z pożywienia.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Pixabay

Delfiny nie mają węchu

Nasi śliscy towarzysze nie mają węchu, ale nadrabiają to naddźwiękowym słuchem i niesamowitym wzrokiem. Delfiny widzą bardzo duże odległości w wodzie i poza nią. Mają również bardzo wrażliwy zmysł dotyku i słyszą z częstotliwością 10 razy wyższą niż górna granica ludzi. Delfiny wykorzystują swój niesamowity słuch, zwany echolokacją, aby znaleźć rzeczy, które są daleko i chronić się przed drapieżnikami.

Czytaj: Delfiny są w stanie wykryć płód u kobiet

Dziecko i mama delfin pozostają razem przez wyjątkowo długi czas

Gdybyśmy jeszcze nie udowodnili, jak urocze są delfiny, uważamy, że ten kolejny fakt naprawdę poruszy Wasze serca. W przeciwieństwie do wielu zwierząt, które nie chcą pielęgnować więzi rodzinnych, mamy delfiny opiekują się swoimi dziećmi nawet przez dwa lata. Poza tym para pozostaje obok siebie w swoich strąkach (grupach) przez okres od trzech do ośmiu lat.

Pixabay

Delfiny żyją długo

Delfiny mogą dożyć nawet 50 lat.

Delfiny uwielbiają spędzać czas ze swoimi przyjaciółmi i też się nimi opiekują!

Delfiny są bardzo towarzyskimi stworzeniami, dlatego tak przyjemnie się z nimi pływa i szybko zaprzyjaźniają się z ludźmi od niezliczonych dziesięcioleci. Delfiny pływają w bardzo dużych grupach zwanych „strąkami” i często opiekują się swoimi młodymi, jak również chorymi i rannymi. W oceanach świata pływa około 40 różnych gatunków delfinów.

Czytaj: Przy wybrzeżu Luizjany dostrzeżono różowe delfiny!

wad

Brak postów do wyświetlenia