Inteligencja nie jest przekazywana z ojca na syna, może być przekazywana tylko z ojca na córkę

0
444

Ciekawostki ze świata genetyki:

1.  Inteligencja nie jest przekazywana z ojca na syna. Oznacza to, że jeśli jesteś geniuszem, Twój syn nie odziedziczy w 100% Twoich genów.

2.  Idiotyzm nie jest przekazywany z ojca na syna. Jeśli jesteś głupi, Twój syn nie będzie taki jak Ty.

3.  Inteligencję ojca można przekazać tylko córce. I tylko połowę.

4.  Mężczyzna może odziedziczyć inteligencję tylko po swojej matce, którą ona z kolei odziedziczyła po swoim ojcu.

5.  Córki geniuszy będą w połowie tak mądre jak ich rodzice, ale ich synowie będą geniuszami. Jeśli ich ojciec jest głupcem, córki będą w połowie tak głupie, jak ich rodzice.

Czytaj: Im później zostaniesz tatą, tym lepiej dla Twojego dziecka

Wnioski dla mężczyzn:

  1. Aby przewidzieć zdolności umysłowe swojego syna, spójrz na ojca swojej żony (jeśli jest naukowcem, Twój syn również będzie mądry).
  2. Twoja córka odziedziczy połowę Twojego umysłu. Ale także połowę Twojej głupoty. W inteligencji będzie podobna do Ciebie. Jej syn otrzyma wszystkie Twoje zdolności umysłowe. Jeśli chcesz inteligentnego pokolenia, marz o córce.

Wnioski dla kobiet:

  1. Twój syn będzie mentalnie kopią Twojego ojca i karcenie go, że „jesteś taki sam jak Twój ojciec” nie jest całkowicie słuszne.
  2. Twoja córka będzie taka jak Ty w wychowaniu. Jej synowie będą mentalnymi kopiami Twojego męża.
  3. Uważa się, że głównym skutkiem wzrostu średniej długości życia jest to, że osoby starsze żyją obecnie dłużej. Ale tak nie jest.

Główną, ogromną, strategiczną rzeczą, która zmienia się na naszych oczach, cała konsekwencja skoku średniej długości życia nie jest taka, że ​​starość trwa teraz dłużej, ale zaczyna się znacznie później.

Dla tych, którzy mają dziś 40, 50, 55 lat, starość rozpoczyna się dopiero w wieku 75-80 lat. To już przesunięcie o dobre 25 lat – ćwierć wieku! – to o wiele później niż dla pokolenia naszych rodziców.

Do niedawna w życiu człowieka były tylko 3 główne okresy: młodość, dojrzałość, starość, teraz „dojrzałość” pojawia się w wieku 50 lat i rozpoczyna zupełnie nowy, po prostu nieistniejący etap w życiu człowieka.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Co wiemy o tym nowym etapie?

  1. Trwa prawie 30 lat – od 50 do około 75.
  2. Wbrew wcześniejszym przekonaniom, fizyczne i intelektualne możliwości człowieka w tym okresie przy odpowiednim podejściu nie są zmniejszone i pozostają w skrajnych przypadkach nie gorsze, a w niektórych przypadkach lepsze niż u młodzieży.
  3. Potencjalnie jest to najlepszy, najwyższej jakości okres w życiu człowieka, ponieważ łączy w sobie zdrowie, siłę i doświadczenie życiowe. „Gdyby młodość wiedziała, gdyby starość mogła” nie dotyczy tego etapu. Według wszystkich statystyk ostatnich lat, najszczęśliwszy okres w życiu przypada obecnie na około 65 lat.
  4. Ci, którzy mają dziś 55-65 lat, przeżywają ten okres po raz pierwszy w historii ludzkości. Po prostu wcześniej jej nie było, bo ludzie starzeli się dużo wcześniej.
  5. W ciągu kilku następnych dziesięcioleci ludzie w wieku 50-75 lat staną się najbardziej masywną grupą wiekową na świecie.

Źródło: inlviv.in.ua

Czytaj: Zmiany w komunikacji miejskiej w Krakowie już po wakacjach