Jak być szczęśliwym: 10 wskazówek motywacyjnych od Jana Pawła II

0
521
Zdjęcie: facebook.com/SwietyJanPawelii

Były papież i święty Kościoła katolickiego radził, aby nie bać się ryzykować dla dobrych uczynków i nie zdradzać swojego powołania.

Oto rady Jana Pawła II:

1.  Otwórzcie swoje serca i nie zmieniajcie ich w więzienie rozpaczy i wątpliwości.

2.  Nigdy nie przestawaj marzyć, bo nasze sny są „eliksirem młodości” (Jan Paweł II uważał, że to komunikacja z młodymi i ich inspiracja dały mu energię do zmiany i poznawania świata).

3.  Nie zdradzaj swojego powołania, bo tylko wtedy możesz być w harmonii ze sobą, kiedy robisz to, co lubisz.

4.  Nie lękajcie się ryzykować dla dobra, nie lękajcie się bronić sprawiedliwości, gdy to konieczne, unikajcie obłudy i zła.

5.  Przebacz swoim wrogom i żyj dalej. Nienawiść niszczy człowieka, niszczy jego duszę, odwraca uwagę od tego, co najważniejsze – piękna świata i wyjątkowości jego życia.

Czytaj: Papież ostro wypowiedział się o praktykujących katolikach!

6.  Bądź miły dla świata, nawet jeśli zechce Cię ukrzyżować, nawet jeśli odwraca się od Twojej pomocy i odpowiada obłudą, i okrucieństwem na Twoje miłosierdzie.

7.  Naucz się cieszyć dniem dzisiejszym, jego ekskluzywnym pięknem, niezwykłymi możliwościami. Nie jesteśmy w stanie zmienić przeszłości, przyszłość jest nam nieznana. Dopiero dziś mamy okazję stać się kroplą szczerości w burzliwych falach oceanu życia.

8.  Chroń swoją rodzinę jako najcenniejszy skarb, przyjaciół jako aniołów stróżów i wierz w szczerą, i ofiarną miłość.

9.  Postrzegaj swoje niepowodzenia z uśmiechem, nie jako tragedię, ale jako próbę nauczenia się czegoś.

10.  Pamiętaj, nigdy nie jest za późno, aby zmienić swoje życie, wpuścić Chrystusa do swojego domu, nauczyć się cierpliwości, być sobą i nie zaprzeczać prawdzie.

facebook.com

Czytaj: Sagrada Familia była budowana nielegalnie. Teraz problem udało się rozwiązać.

Blue link: https://www.tbgtechco.com