Jak często należy myć włosy? Cztery zasady mycia włosów

0
193
Mądrze dobieraj szampon. Zdjęcie: pl.freepik.com

Średnio Polak myje włosy co dwa do trzech dni… ale niektórzy eksperci twierdzą, że dokładna liczba mytych włosów w tygodniu zależy od wielu czynników. Oto cztery zasady mycia włosów.

Każdy ma inny rodzaj włosów i skóry, więc włosy jednej osoby mogą się przetłuszczać znacznie szybciej niż u kogoś innego. Jednak zbyt częste mycie włosów może prowadzić do odwodnienia, łamania i ograniczenia wzrostu włosów. Więc gdzie jest złoty środek? Czy można myć włosy co drugi dzień?

Ogólnie rzecz biorąc, kobiety myją włosy rzadziej niż mężczyźni, ponieważ dłuższe włosy są bardziej uciążliwe niż krótkie.

To, jak często należy myć włosy, tak naprawdę zależy od tego, jakiego szamponu używasz, jakiego masz rodzaju włosy i ilości natłuszczonej skóry głowy.

Należy również zastanowić się, jak twarda jest Twoja woda, ponieważ regularne mycie włosów w twardej wodzie może prowadzić do swędzenia skóry głowy.

Większość ludzi w Polsce twierdzi, że może wytrzymać od dwóch do trzech dni bez mycia włosów… Ale czy jest to słuszne? Oto cztery zasady mycia włosów.

Jaki jest Twój typ?

Kobiety powinny myć włosy co 1-2 dni, jeśli mają tłustą skórę głowy.

Osoby z cienkimi lub prostymi włosami również będą musiały myć włosy codziennie lub co drugi dzień, ponieważ te rodzaje włosów nie mają tekstury, a pasma włosów łatwo pokrywają się olejem.

Mycie włosów co dwa do trzech dni jest w porządku.

Jeśli masz włosy afro, powinnaś je myć raz lub dwa razy w tygodniu, ponieważ ten rodzaj włosów potrzebuje olejku, aby włosy były miękkie, kręcone, a także zapobiegały uszkodzeniom i wysuszeniu.

Myj tak często, jak potrzebujesz

W szczególności mężczyźni mają dodatkowe obawy, jeśli chodzi o mycie włosów, ponieważ wiele osób uważa, że nadmierne mycie włosów może prowadzić do przedwczesnego wypadania włosów.

Jednak częste mycie włosów prawdopodobnie nie przyczyni się do łysienia.

Dwa do czterech razy w tygodniu mycia są zalecane dla mężczyzn, jednak jeśli używasz produktów do włosów, może to zatykać pory i zmniejszać ilość produkowanego oleju. Brak oleju może wysuszać i niszczyć włosy.

Jeśli Twoje włosy przetłuszczają się po jednym dniu, umyj je. Jeśli tak się nie stanie, możesz rozciągnąć dni mycia włosów na dalsze odstępy.

Czytaj: 12 porad trychologa, aby Twoje włosy były zawsze zdrowe, lśniące i jedwabiste

pl.freepik.com

Jeśli masz łupież, znajdź równowagę

Jeśli często masz łupież, to jak często myjesz włosy jest dla Ciebie równoważeniem.

Częste mycie prawdopodobnie pogorszy łupież. Jednak niewystarczające mycie może powodować swędzenie skóry głowy, co może również pogorszyć łupież.

Najlepsze byłoby stosowanie leczniczego szamponu przeciwłupieżowego dwa do trzech razy w tygodniu i spłukiwanie włosów wodą dwa do trzech dni w tygodniu, aby pozbyć się łupieżu.

Czytaj: Poznańskie pogotowie ma nowy sprzęt. Pierwszy taki w Polsce!

Jeśli chcesz zapuścić włosy, nie panikuj

Twoje włosy rosną średnio około 1,27 cm miesięcznie i niewiele zrobisz, aby to zmienić.

Częstotliwość mycia włosów prawdopodobnie nie będzie miała wpływu na wzrost włosów.

Jedyną dodatkową korzyścią jest ciepło przyciągane do głowy, które może pomóc w stymulacji wzrostu mieszków włosowych, ale można to zrobić bez prysznica.

Nadmierne mycie szamponem może jednak powodować odwodnienie i łamliwość włosów.

Im bardziej łamią się i rozdwajają Twoje włosy, tym mniej prawdopodobne jest, że osiągniesz pełną, długą i gęstą grzywę swoich marzeń.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Pomoże zainwestowanie w hipoalergiczny lub naturalny szampon oraz filtr pod prysznic (w celu zmniejszenia poziomu chloru w wodzie).

Powinnaś często masować skórę głowy, używać do tego delikatnego grzebienia i unikać ciepła z prostownic i suszarek do włosów, ponieważ może to również uszkodzić mieszki włosowe.

wad

Brak postów do wyświetlenia