Jak dać kobiecie poczucie bezpieczeństwa?

0
1321
zdjęcie: pixabay.com

W wielu książkach, poświęconych relacjom damsko–męskim możemy przeczytać, że kobieta poszukuje faceta, który da jej poczucie bezpieczeństwa. I tyle. A co z wytłumaczeniem tego pojęcia? Niewiele na ten temat możemy przeczytać.

Co to takiego poczucie bezpieczeństwa?

Dla mnie jako kobiety – poczucie bezpieczeństwa dzieli się na kilka aspektów:

  • aspekt emocjonalny
  • aspekt fizyczny
  •  aspekt finansowy

Aspekt fizyczny – to świadomość, pewność, że Twój facet Cię zawsze obroni. Nieważne co się stanie, zawsze stanie po Twojej stronie. Pewność, że możesz się przy nim czuć bezpiecznie. Na pytanie – Co Twój facet mógłby dla Ciebie zrobić? – Odpowiedź może być jedna – Wszystko. Nie chodzi tu o to, że facet ma być dwumetrowym dresiarzem. Chodzi o pewność, że możesz się z nim czuć bezpiecznie. Poczucie bezpieczeństwa to świadomość, że facet wie, co robi i jest w stanie prowadzić swoją kobietę przez życie. Nie mylić z tyranią, bo nie ma to z nią nic wspólnego. To pewność, że facet ma plan na życie i że nie jest to siedzenie przed telewizorem.

Aspekt finansowy – tego aspektu proszę nie odbierać zbyt dosłownie. Kobiety nie szukają faceta z grubym portfelem. Przynajmniej te właściwe kobiety. Chodzi o to, żeby facet był zaradny, (jeśli straci jedną pracę, idzie do drugiej), ambitny i dbający o dom, także w aspekcie finansowym. Chodzi o to, żeby zawsze na siebie nawzajem móc liczyć. My kobiety także musimy wspierać swoich facetów.

Aspekt emocjonalny – nie mylmy tego aspektu z przewidywalnością. Facet musi zaskakiwać swoją kobietę. Jednocześnie kobieta musi być pewna, że mężczyzna, obok którego budzi się co rano, nie zmieni się z dnia na dzień. To pewność, że będzie jej wierny pod każdym względem, seksualnym oczywiście też. To także świadomość, że kobieta jest kochana, że miłość jest odwzajemniona, że jest szanowana i doceniana.

Czym dla Was jest poczucie bezpieczeństwa? Ciekawa jestem opinii naszych czytelniczek. Może jakiś facet włączy się do dyskusji. Serdecznie zapraszam. Czekam na Państwa opinie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: NAJWIĘKSZE ŻYCIOWE PARADOKSY – f7dobry.com

Nie wiesz jak ruszyć z biznesem? Dowiedź się tutaj ? 

Koniecznie odwiedź naszą stronę o zdrowiu – f7zdrowie.pl