Jak działa mózg? Jak działa umysł? Obejrzyj bardzo ciekawy FILM.

0
928

Mózg to około półtora kilograma galaretki produkującej prąd. Składa się głównie z wody (1,5 litra), białka (130 g), tłuszczu (95 g) i soli mineralnych. Stanowi zaledwie 2% masy naszego ciała, tymczasem zużywa aż 20% wytwarzanej przez nas energii. To dzięki tej galaretce jesteśmy sobą. Jak działa najważniejsza część naszego ciała? Możemy się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy z poniższego filmu. 

„What the Bleep Do We Know!?” to amerykański film paradokumentalny z 2004 roku. Głównym założeniem filmu jest twierdzenie, że myśli mogą wpłynąć na rzeczywistość na poziomie makroskopowym, oparte na dyskusyjnych wnioskach z kopenhaskiej interpretacji mechaniki kwantowej.

What the Bleep Do We Know!? jest połączeniem dokumentalnych wypowiedzi ludzi do kamery, animacji komputerowych oraz wątku fabularnego. W filmie wypowiadają się fizycy (między innymi Fred Alan Wolf) oraz J.Z. Knight – kobieta podająca się za medium kanałowe, przez które przemawia nauczyciel duchowy o imieniu Ramtha. Producenci są byłymi uczniami szkoły J.Z. Knight (Ramtha’s School of Enlightenment), stąd w filmie widoczne jest odbicie jej światopoglądu i nauk duchowych.

Główną bohaterką jest głuchoniema fotograf (w tej roli Marlee Matlin). Zdarzenia z jej codziennego życia są okazją do wplecenia wątków dokumentalnych w postaci wypowiedzi naukowców oraz J.Z. Knight (Ramthy) na temat fizyki kwantowej, świadomości, emocji, uczuć i rzeczywistości.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ŚWIADOMY RODZICU – SPRAWDŹ NA CO WARTO CZĘSTO ZWRACAĆ UWAGĘ DZIECKU, ABY BYŁO SZCZĘŚLIWE.

Nie ma ludzi o dwóch identycznych mózgach – nawet w przypadku bliźniąt jednojajowych. Przewaga prawej półkuli sprawia, że człowiek wykazuje zmysł artystyczny, ma talent humanistyczny, a lewej – że posiada umysł ścisły. Obie półkule są lekko asymetryczne i działają niezależnie od siebie. Jednak to ich połączenie sprawia, że cały organizm funkcjonuje prawidłowo.

Poniżej możecie obejrzeć film. Jest dość długi, ale naprawdę warto poświęcić czas, żeby dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy.

Źródło: www.cda.pl, pl.wikipedia.org