Jak obelgi zmieniają strukturę naszych mózgów

0
378
views
Zdjęcie: lifedeeper.ru

Werbalne znęcanie się prowadzi do utraty równowagi między ciałem a umysłem.

Ból można zadać nie tylko pięściami, ale także słowami. Tak zwana „przemoc werbalna” może wyrządzić namacalną krzywdę. Naukowcy udowodnili, że zniewagi, które pochodzą od rodziców lub szefów, powodują poważne fizyczne zmiany w strukturze mózgu, wywołują emocjonalne, psychologiczne odchylenia.

Czytaj: Neurochirurg: „Mózg jest chory, ponieważ nie wiemy, jak go chronić”. Wyciągnij własne wnioski!

Na nasze mózgi znaczący wpływ mają wydarzenia z dzieciństwa. Rozwój zdolności poznawczych, świadomości osobistej trwa wiele lat, a wplecione w nie pretensje wprowadzają awarie algorytmu.

„Wrogie środowisko negatywnie wpływa na rozwój mózgu. Przemoc seksualna, fizyczna we wczesnym wieku powoduje nieprawidłowe przemiany mózgu. Co więcej, nawet świadkowie takich scen ulegają negatywnym wpływom, rozwijają u nich różne zaburzenia psychiczne ”- mówi dr Douglas Fields.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badanie, w którym zeskanowali mózgi młodych ludzi w wieku 18-25 lat. Ci ludzie byli wykorzystywani fizycznie, seksualnie i wykorzystywani przez swoich rodziców. Wyniki pokazały, że osoby, które w dzieciństwie były ofiarami słownego znęcania się ze strony rówieśników, miały słabo rozwinięte połączenia między prawą i lewą półkulą mózgu, były bardziej podatne na gniew, depresję i lęk.

Jednocześnie okazało się, że największy wpływ miały obelgi ze strony kolegów z klasy. Badania wykazały, że „przemoc słowna” w okresie dojrzewania wiąże się z poważnym odrzuceniem w późniejszym okresie. Na przykład w postaci lęku, depresji, złości, wrogości, dysocjacji.

Kolejnym ważnym wnioskiem, do którego doszli naukowcy, są dowody na szkodliwy wpływ narcyzów na innych. Tacy ludzie dążą do całkowitej kontroli, a emocjonalni, bezbronni ludzie znajdują się pod ich wpływem. Werbalna ekspozycja na narcyzów sieje spustoszenie w mózgach ich ofiar, a wiek nie ma znaczenia. Jest to wpływ długoterminowy, którego skutki są bardzo trudne do odwrócenia.

Manipulatorzy zabijają poczucie własnej wartości swoich ofiar, powodując utratę równowagi między ciałem a umysłem. To jest główna przyczyna zaburzeń lękowych.

Czytaj: Neurobiolog udostępnił WIDEO, na którym widać „świeży” mózg. Zobacz, jak bardzo jest delikatny!