Jak rozpoznać udar? 4 dokładne oznaki, że dana osoba będzie miała udar

0
419
Czy wiesz, jakie objawy może dawać zbliżający się udar?

Łatwo sobie wyobrazić taki scenariusz: wyjeżdżasz na weekend do miejskiego parku. Jeszcze jest ciepło, słoneczko grzeje. Jesz lody, rozmawiasz o czymś z przyjacielem przez telefon. Przed Tobą stoi starszy mężczyzna. Nagle potyka się i upada na ziemię.

otoz.com.ua

Niepokojąca historia, prawda? Kontynuujmy. Podbiegasz do niego, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Mężczyzna odpowiada Tobie, mówi, że wszystko jest ok i że się potknął. Z jakiegoś powodu mu wierzysz, chociaż w pobliżu nie ma ani jednego kamienia, przez który mógłby się potknąć. Mężczyzna wstaje i każdy idzie w swoją stronę. Wieczorem ten mężczyzna umiera na udar.

otoz.com.ua

Trzeba było tylko rozpoznać podstawowe oznaki tego strasznego nieszczęścia, które kosi zarówno starszych, jak i młodszych. Cały problem polega na poznaniu tych znaków. I przekonaniu osoby do wykonania kilku prostych testów. Zresztą w tym przypadku mówimy o życiu człowieka.

otoz.com.ua

Zawsze występuje jeden lub więcej objawów udaru, które sygnalizują organizmowi, że wkrótce nadejdą kłopoty. Po prostu osoba, która nie jest przyzwyczajona do słuchania samego siebie, może łatwo zbagatelizować te sygnały i umrzeć.

Jeśli masz starsze osoby w rodzinie, poniższe informacje będą bardzo ważne. Przeczytaj i zapamiętaj te cztery znaki, aby określić, czy dana osoba będzie miała udar i czy wymaga pomocy medycznej.

Czytaj: Udar mózgu każdego roku zabija 15 mln osób. Poznaj 10 sposobów zapobiegania

otoz.com.ua

1.Poproś osobę, którą podejrzewasz o stan przed udarem o szeroki uśmiech. Czasami nie jest to łatwe. Powiedź: „Uśmiechnij się do pięknej kobiety”. Osoba przed udarem nie będzie mogła się uśmiechnąć i z wielkim trudem „stworzy” krzywy uśmiech.

2. Poproś kogoś, kto właśnie upadł, ponieważ rzekomo się potknął, aby powiedział długie zdanie. Niekoniecznie skomplikowane, najważniejsze, żeby zdanie składało się z minimum trzech słów. Na przykład: „Złapałem się na nogi i upadłem, ale teraz nic mi nie jest”. Osoba w stanie przed udarem nie będzie w stanie wyraźnie wymówić długiego zdania.

3. Poproś osobę, która czuje się dziwnie, aby podniosła ręce nad głowę. Jeśli ma niedługo dostać udar, taka osoba nie będzie w stanie wykonać nawet tak prostej czynności, a jeśli się powiedzie, to tylko częściowo.

4. Poproś osobę, aby wystawiła język. Wiele osób może czuć się niezręcznie i się wstydzić, ale to ważne. Język osoby zagrożonej udarem będzie zgięty.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

otoz.com.ua

Jeśli zauważysz co najmniej jeden z tych objawów u osoby starszej, natychmiast zabierz ją do szpitala. Zadzwoń po karetkę, ostrzeż lekarzy o zaistniałej sytuacji. Oni będą dokładnie wiedzieć, co zrobić.

Istnieje kilka oznak, które ludzie zauważają, zanim ich stan znacznie się pogorszy. Objawy te obejmują drętwienie palców lub kończyn, zawroty głowy, ból głowy, silne nudności i ostry spadek widzenia w jednym lub dwóch oczach.

Czytaj: Koncert dedykowany Annie Jantar i Jarosławowi Kukulskiego w ICE Kraków

otoz.com.ua

Rezultat Twoje wytrwałości może uratować życie ukochanej lub obcej osobie. Życie ludzkie jest bezcenne.

Udostępnij ten artykuł wszystkim znajomym w sieci. Według statystyk takiej informacji potrzebuje co dziesiąta osoba. Świadomy znaczy uzbrojony.

Źródło: otoz.com.ua