Jak technologia VR zmienia branżę rozrywkową?

0
262
Zdjęcie: pixabay.com

Technologia wirtualnej rzeczywistości (VR) wkrótce zacznie przyciągać graczy platform związanych z hazardem online, ponieważ zapewnia zupełnie nowe, realistyczne doświadczenia, z którymi gry 2D i 3D nie mogą konkurować. Ostatecznie VR dzięki zupełnie nowym grom i emocjom, których potrafi dostarczyć wydaje się mieć potencjał na zmianę branży rozrywkowej, jaką znaliśmy do tej pory. Żeby przetrwać, platformy będą musiały dostosować się do nowych warunków. Ostatecznie wygrywamy my — klienci, bo korzystać będziemy mogli z dużo lepszych produktów niż obecnie.

Mimo iż nie przewiduje się dramatycznych zmian w funkcjonowaniu gier wideo w najbliższym czasie, to gdy w ciągu kilku lat technologia VR stanie się standardem, platformy będą mogły zaoferować graczom doświadczenia online, które do tej pory były możliwe tylko offline. Obecnie jesteśmy w przededniu rewolucji — technologia VR pojawia się w niektórych grach, a na niektórych platformach możemy używać słuchawek dla wzmocnienia odczuć. Jest to jednak ułamek tego, co technologia VR może nam zaoferować we wcale nie tak odległym czasie.

To co kiedyś było fikcją dzisiaj staje się rzeczywistością

Rzeczywistość wirtualna nie tylko pokazuje rzeczy, ale zanurza nas w obrazie, który widzimy. Ma to nie tylko zdolność uczenia nas i obserwowania rzeczy lub sytuacji z perspektywy, której nigdy wcześniej sobie nie wyobrażaliśmy, ale także stawia nas w sytuacji innych ludzi, dzięki czemu możemy doświadczyć wszystkich ich doświadczeń. Technologia rzeczywistości wirtualnej tworzy świat, jakiego pragniesz. Możesz być w dowolnym miejscu na świecie (lub we wszechświecie) i być kimkolwiek chcesz. Ale nie ma powodu, dla którego osoba w symulacji nie miałaby być sobą, w ulepszonej wersji.

Wirtualna Rzeczywistość pozwala użytkownikom jeszcze bardziej angażować się w to, co dzieje się wokół nich. Obecnie istnieje szansa, że grając w zwykłą grę podłączona do Twojego telewizora, poczujesz jakieś emocje: lepsze lub gorsze w związku z wydarzeniami, które tam obserwujesz. Jednak VR może sprawić, że poczujesz się tak, jakbyś tam był, że jesteś świadkiem tego, co się dzieje dookoła Ciebie i że ponosisz odpowiedzialność za wydarzenia, które mają miejsce. Tak głębokie doświadczenia mogą bardzo mocno wpływać na nasze zachowania i postępowanie. Psychologowie i naukowcy już myślą, w jakim stopniu ta technologia wpłynie na nasz rozwój, ale bez większej próbki danych wszystko jest czystą spekulacją.

Czas na jeszcze większy realizm platform internetowych

Jest tylko kwestią czasu gdy duże platformy internetowe oferujące rozrywkę online wdrożą do swoich produktów technologię VR. Przemysł gier wideo już od dawna bardzo mocno nad tym pracuje czego dowodem może być największy koncert internetowy który odbył się dzięki producentowi gier Epic Games. Koncert Travisa Scotta miał miejsce w grze Fortnite a oglądalność jaką odnotowano przebiła 12 milionów oglądających jednocześnie. Pokazuje to potencjał jaki drzemie w wirtualnej rzeczywistości.

Sukcesy, ale jeszcze nie tak spektakularne również czekają branżę hazardu online, w tym momencie przeglądając strony zajmujące się recenzowaniem kasyn online, gier kasynowych, bonusów czy też ofert, jakimi dysponują kasyna na żywo, ciężko znaleźć platformy koncentrujące się na wirtualnej rzeczywistości, ale wiemy już, że takie prace trwają i między innymi poker oczekuje wielkiej rewolucji w niedalekiej przyszłości. Możliwość nawiązania kontaktu w czasie rzeczywistym, na przykład podczas turnieju pokerowego online, wchodzenia w interakcje z krupierem czy prowadzenie dyskusji w grze dokładnie tak, jak ma to miejsce w punktach naziemnych jest czymś, na co wszyscy fani pokera czekają z niecierpliwością.

Jaka jest przyszłość platform hazardowych?

Zarówno VR, jak i AR już zmieniły świat gier wideo i prawdopodobnie wpłyną również na inne segmenty rozrywki. Ludzie jeszcze nie zdają sobie sprawy jak olbrzymią rewolucję, niesie ta technologia w internecie — i nie chodzi tylko o gry wideo, które aktualnie przeżywają początek tej rewolucji. Technologia VR całkowicie zmieni komunikację i interakcję ludzi w internecie, zmniejszone zostaną bariery odległości, a nasz świat ulegnie jeszcze intensywniejszej digitalizacji. Ostatecznie VR w każdym domu nie powinien być zaskoczeniem w kolejnych latach, które przyniosą dalszy rozwój, ale także większą dostępność i nowe możliwości.

Pamiętajmy, że VR, czyli wirtualna rzeczywistość to tylko część rewolucji. Oprócz niej rozwijana jest także AR (alternatywna rzeczywistość), która daje możliwość nakładania elementów na realny świat — to rozwiązanie możemy już obserwować na przykład podczas meczów piłkarskich lub studiów sportowych, gdzie AR jest wykorzystywana bardzo często. Równolegle rozwijana jest także sztuczna inteligencja (AI), która będzie mogła współpracować z systemami rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości. Jest bardzo prawdopodobne, że kasyna online z wykorzystaniem technologii VR będą oferować bardzo realistyczną wycieczkę po Las Vegas jeżeli zdecydujemy się na dołączenie do jakiegoś prestiżowego turnieju, który będzie rozgrywany na wybranej platformie. (AWC: 718)