Jak zrobić skarpety podczas pedałowania na rowerze? Ta firma zna odpowiedź

0
401
Zdjęcie: YouTube

Souki Socks, mała fabryka skarpet w japońskiej prefekturze Nara, opracowała maszynę, która pozwala ludziom robić na drutach własne skarpetki, pedałując na rowerze stacjonarnym.

Jeśli nie jesteś fanem robienia na drutach, robienie skarpetek nie brzmi jak zabawa. To była rzeczywistość, z którą skonfrontowane zostały genialne umysły Souki Socks, gdy postanowili uczynić robienie skarpet czymś ekscytującym dla mas.

Na szczęście, pomimo przeciwności losu, udało im się wymyślić genialne urządzenie, które łączyło mechaniczną maszynę dziewiarską do skarpet i rower, aby umożliwić praktycznie każdemu zrobienie własnych skarpetek za pomocą pedałowania. Maszyna o nazwie „Charix” jest bardzo popularna wśród turystów od czasu jej inauguracji w 2017 roku.

Maszyny dziewiarskie do wełnianych skarpetek były w Japonii modne w latach 90., ale gdy ucichł szum wokół tych skarpetek, fabryki przestały produkować maszyny i stały się reliktem minionej epoki. Jednak Souki Socks zdołało tchnąć nowe życie w te maszyny, podpinając je do rowerów stacjonarnych i pozwalając odwiedzającym fabrykę robić własne luźne skarpetki.

Zwiedzający fabryki, zanim zaczną pedałować, wybierają rozmiar skarpetek, a także kolory nici, których chcą użyć. Wyspecjalizowany personel łączy nici z maszyną, a kiedy wszystko jest gotowe, czas na pedałowanie. Mówi się, że zrobienie pary skarpet zajmuje około 10 minut. Gdy skończysz pedałować, jedna osoba z fabryki wykańcza dzianinowe skarpetki na miejscu, dzięki czemu możesz zabrać je ze sobą do domu.

Czytaj: Czasami powinniśmy wkładać papryczki chili do skarpet

Zdjęcie: Souki Socks

Ponieważ maszyny dziewiarskie do skarpet nie są już produkowane, za każdym razem, gdy jakaś część się psuje, Souki Socks musi ją wykonać na zamówienie, aby kontynuować swój projekt Charix, ale zainteresowanie opinii publicznej sprawia, że wszystko się opłaca.

Czytaj:  Ścieżka rowerowa na dachu w Utrecht

W rzeczywistości popyt na skarpetki z dzianiny pedałowej stał się tak wysoki, że Souki niedawno wprowadził nową opcję dla klientów. Ponieważ pandemia Covid-19 powstrzymywała ludzi od podróżowania, wielu nie miało okazji odwiedzić fabryki i robić na drutach własnych skarpet, więc Souki zdecydował, że kierownictwo będzie pedałować za klientów.

Zdjęcie: Souki Socks

Charix Online pozwala klientom wybrać rozmiar skarpetek i 3 kolory nici z 36, zanim wyznaczy rowerzystę z listy pracowników Souki Socks, 68-letniego prezesa Yasuhiko, prezesa Kohei lub dyrektora zarządzającego Midori. Proces dziania jest następnie przesyłany do mediów społecznościowych jako dowód. Cena pary skarpet za pośrednictwem Charix Online wynosi 2200 jenów (79 zł).

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Więc jeśli jesteś w Hikiso, w prefekturze Nara i chcesz doświadczyć jazdy na rowerze jako sposobu na zrobienie własnej pary luźnych skarpet, nie wahaj się wypróbować maszyny Charix w Souki Socks.

Zdjęcie: Souki Socks