Jaki jest klucz do wychowania pewnych siebie dzieci?

0
208
views
Zdjęcie: pexels.com

Jaki jest klucz do wychowania pewnych siebie dzieci? Oto, co mówi większość rodziców.

Według nowego badania, 82% rodziców codziennie podejmuje wspólne wysiłki, aby wychować swoje dzieci, aby były pewne siebie.

Ankieta przeprowadzona wśród 1000 rodziców dzieci w wieku szkolnym wykazała, że 47% stwierdziło, że upewniają się, że sami są dobrym przykładem zaufania dla swoich dzieci.

A 54% rodziców ma zaufanie do swoich dzieci, pozwalając im robić różne rzeczy.

Badanie, przeprowadzone przez OnePoll we współpracy ze Stokke, miało na celu określenie, jak rodzice podchodzą do swoich nawyków związanych z wychowywaniem dzieci i odkryto, że 73% stwierdziło, że widząc, jak ich dzieci okazują pewność siebie, czują, że opanowali umiejętności rodzicielskie.

Ponadto 74% stwierdziło, że bliskie relacje z dziećmi mają kluczowe znaczenie dla ich pewności siebie.

Rodzice mają również nadzieję, że świętując kamienie milowe, zwiększą ogólną pewność siebie swoich dzieci. 78% rodziców stara się uczcić te wszystkie małe „pierwszeństwa”.

Od pierwszego jedzenia stałego pokarmu przez dziecko, przez utratę pierwszego zęba, aż po ukończenie szkoły podstawowej i średniej, rodzice chcą mieć pewność, że doceniają wszystkie chwile w życiu swoich dzieci.

Czytaj: Z Wrocławia polecimy do Bułgarii. Jest nowe połączenie!

W wieku pięciu lat przeciętny rodzic zmusza swoje dzieci do samodzielnego mycia zębów i układania swoich zabawek bez żadnej pomocy.

Następnie, w wieku sześciu lat, przeciętny rodzic pozwala pociechom ścielić własne łóżko, a także pomagać w przygotowywaniu posiłków.

Widząc, że ich dzieci po raz pierwszy okazują pewność siebie, 62% poczuło się niesamowicie szczęśliwych, podczas gdy 47% poczuło się dumnymi rodzicami.

Czytaj: 10 przykładów tego, jak Twoi rodzice ukształtowali to, kim jesteś dzisiaj

Od wysłuchania przemówienia swojego dziecka przed dużym tłumem z odwagą i pewnością siebie, po samodzielne odrabianie lekcji, rodzice zawsze będą pamiętać chwile, kiedy ich dziecko wykazywało pewność siebie i niezależność.

Jednak dla co siódmego uzyskanie niezależności ich dzieci było słodko-gorzkie.

Oprócz wychowywania samodzielnych dzieci, rodzice zachęcają je do krytycznego myślenia. 79% ankietowanych stwierdziło, że zachęca swoje dziecko do krytycznego myślenia i codziennego używania logiki.

„Zaufanie to jeden z najlepszych prezentów, jakie rodzic może dać dziecku. Dziecko, które dorasta i wierzy w swoje umiejętności, jest nieustraszone i gotowe do pokonywania przeszkód, jakie przyniesie życie ”- powiedział rzecznik firmy Stokke. „Mogą realizować swoje pasje. Wierzą w swoje marzenia, duże lub małe i mają odwagę podążać za nimi.

„Kiedy dziecko jest blisko związane z rodzicem, poczucie bezpieczeństwa pozwala mu wyjść poza strefę komfortu. To pozwala dzieciom ulegać naturalnemu poczuciu ciekawości, odkrywać i uczyć się”.

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org