Japończycy stworzyli metalową matrycę o grubości 1 mm

0
176

Zespół spawaczy z Mazda Motor Corporation w Japonii niedawno popisał się swoimi umiejętnościami, starannie spawając powierzchnie czołowe matrycy o średnicy 1 mm.

Zdjęcia metalowej matrycy ledwo widocznej na czubku palca i powiększone zdjęcia z bliska przedstawiające eleganckie spawanie, które łączy wszystkie sześć ścianek razem, stały się ostatnio popularne w japońskich mediach społecznościowych, pozostawiając wiele osób pod wrażeniem.

Chociaż trudno byłoby użyć tej małej matrycy w rzeczywistej sytuacji, fakt, że ludzie są rzeczywiście zdolni do tego rodzaju imponującego wyczynu, jest niesamowity. To pokazuje, że nie ma rzeczy niemożliwych, niezależnie od tego, jak trudne się to może wydawać.

Zdjęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem na japońskim Twitterze, z około 30 000 polubień i tysiącami komentarzy. Większość ludzi nie mogła uwierzyć, że spawanie powierzchni sześciostronnej matrycy 1 mm było w ogóle możliwe, podczas gdy niektórzy chwalili rzemieślników za ich technikę i cierpliwość.

Czytaj: Centrum handlowe wprowadziło kapsuły z grami dla znudzonych mężów

Wkrótce ujawniono, że maleńka kostka była dziełem zespołu Mazda Motor Corporation, który zaczął od stworzenia wszystkich faset w kształcie litery T, a następnie wygiął je w sześcian za pomocą cienkiej pęsety. Ostatecznie wszystkie fasetki zostały dokładnie zespawane przez spawacza, który musiał wstrzymywać oddech podczas procesu.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Najwyraźniej zespół postawił sobie wyzwanie stworzenia coraz mniejszych kostek. Zaczęli od 100 milimetrów około cztery lata temu i od tego czasu zmniejszali swoje kreacje do 1 milimetra.

„Podobnie jak chirurgia, spawamy, trzymając wykrojnik pęsetą i patrząc na ekran. Oddychanie powoduje ruch ręki, więc najlepiej jest pracować wstrzymując oddech” – powiedział jeden ze spawaczy zaangażowanych w projekt.

Matryca jest wykonana z płyt ze stali nierdzewnej o grubości 0,05 mm i może być po prostu najmniejszą matrycą, jaką kiedykolwiek wykonano.

Czytaj: Japońskie więzienie to nie wczasy. Dzieją się tam okrutne i straszne rzeczy!

wad

Brak postów do wyświetlenia