Japońska restauracja serwuje wyjątkowe danie Miso Ramen ze słodkim lodem

0
234
Zdjęcie: Franken/Instagram

Japońska restauracja cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na wyjątkowe danie Miso ramen z miękkim rożkiem rozpływającym się pośrodku miski.

Gdybyś miał sporządzić listę składników, które Twoim zdaniem najlepiej uzupełniają Miso ramen (klasyczną japońską zupę na bazie pasty miso z dodatkiem makaronu ramen i jajka marynowanego w sosie sojowym) mleczno-czekoladowy deser prawdopodobnie nie znalazłby się na tej liście.

Ale to tylko dowodzi, że nie jesteś wytrawnym wizjonerem, jak ludzie z Franken, restauracji w Osace, w Japonii.

4 stycznia ludzie z Franken zaczęli sprzedawać swoje wyjątkowe słodko-kwaśne danie Miso ramen z topiącym się w nim miękkim rożkiem. Najwyraźniej przeszli przez wiele rodzajów deserów i miękkie podanie było po prostu niespodziewanie zgodne z daniem ramen.

Sama zupa oparta jest na paście miso i paście paprykowej, zawiera również ekstrakty z wieprzowiny, wołowiny i kurczaka. To nie brzmi jak jedzenie, które miesza się z mlekiem i czekoladą, ale osoby z Franken twierdzą, że zdziwiłbyś się, jak dobrze te smaki do siebie pasują. Są tak pewni, że ludziom się to podoba, że serwują swoje Miso ramen tylko ze słodkim dodatkiem w środku.

Zdjęcie: Instagram

„Po spróbowaniu więcej niż 10 rodzajów lodów, zdecydowałem się na mieszaną, miękką porcję z czekoladą, która nie jest zbyt słodka w porównaniu do zwykłego miękkiego deseru z mleka” – powiedział Shimizu, twórca niezwykłego dania. „Pięknie uzupełnia pikantne miso i nie zakłóca smaku ramenu”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Zdjęcie: Instagram

Co ciekawe, nie jest to pierwsza podróż kulinarna ludzi z Franken do dziwacznych słodko-pikantnych kombinacji. W zeszłym roku zwrócili uwagę na równie dziwny Miso ramen z watą cukrową. Ciekawe, co wymyślą w przyszłym roku.

Czytaj: Japońska kawiarnia znalazła sposób na zatrudnienie sparaliżowanych osób.

Zdjęcie: Instagram

Jeśli uważasz, że to Miso ramen jest intrygujące i nie miałbyś nic przeciwko spróbowaniu, powinieneś wiedzieć, że będzie dostępne tylko do końca marca.

Czytaj: Pierwszy na świecie statek autonomiczny zakończył swój pierwszy kurs w Japonii

Zdjęcie: Instagram

wad

Brak postów do wyświetlenia