Japoński „latający samochód” wykonał pierwszy lot testowy nad ziemią

0
470

Wszyscy widzieliśmy stare filmy science fiction, w których w przyszłości ludzie podróżowali swoimi latającymi samochodami. Cóż, ta przyszłość już się dzieje!

W Japonii, wspierany przez Toyotę startup SkyDrive przeprowadził pierwszy publiczny pokaz swojego latającego pojazdu. Latający samochód osobowy zrobił spore wrażenie.

Wyglądający jak olbrzymi dron pojazd był obsługiwany przez pilota i unosił się kilka metrów nad ziemią, manewrując wokół pola testowego. Choć lot trwał zaledwie cztery minuty, jest to niesamowite osiągnięcie dla SkyDrive.

Czytaj: New Hampshire wprowadza prawo w przygotowaniu do latających samochodów

Zaprojektowany jako najmniejszy na świecie elektryczny pojazd do pionowego startu i lądowania (eVTOL), model SkyDrive SD-03 zajmuje miejsce jak dwa zaparkowane samochody. Elegancka kabina otoczona jest ośmioma wirnikami napędzanymi poszczególnymi silnikami, co zapewnia bezpieczeństwo w sytuacjach awaryjnych.

Chociaż jazda próbna jest z pewnością przełomem, wciąż pozostaje wiele do zrobienia. SkyDrive ma nadzieję na wykonanie wystarczającej liczby lotów testowych w zamkniętym obszarze, aby spełnić przepisy bezpieczeństwa, które pozwolą zespołowi zabrać latający samochód na loty poza polem testowym.

Obecnie ten futurystyczny środek transportu może latać tylko przez pięć do 10 minut. Prezes SkyDrive Tomohiro Fukuzawa ma nadzieję, że będzie to można wydłużyć do 30 minut, co uczyniłoby pojazd pomocnym w eksporcie.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

„Chcemy stworzyć dla społeczeństwa latające samochody, które będą dostępnym i wygodnym środkiem transportu na niebie, a ludzie będą mogli doświadczyć nowego, bezpiecznego i wygodnego stylu życia” – mówi Fukuzawa.

Celem SkyDrive jest wprowadzenie latającego samochodu na rynek do 2023 roku. Aby to uczynić, w nadchodzących latach firma zrobi duży krok naprzód, częściowo dzięki funduszom Toyoty i doświadczeniu jej inżynierów.

Zobacz, jak latający samochód SkyDrive wykonywał lot testowy w Japonii.

SkyDrive: Strona internetowa | Facebook | Twitter

Czytaj: Ecotopia 2121 – utopijna wizja miast przyszłości