Japoński lekarz, 105-letni zdradził sekret na długie i szczęśliwe życie

0
512

Wschód jest źródłem mądrości świata. Zawsze szanowaliśmy Japonię i jej mieszkańców, ale Shigeaki Hinohara po prostu nam zaimponował.

Żył szczęśliwe 105 lat i pracował w klinice do ostatniego dnia. Takich mędrców nie było od dawna i jest mało prawdopodobne, że spotkamy ich w najbliższej przyszłości.

Jego zalecenia dotyczące szczęśliwego życia są pełne lekkości, prostoty i bezgranicznego miłosierdzia. Przeczytaj wskazówki dr Hinohary na długie życie.

Sekret szczęśliwego życia

1. Raduj się!

Uczucie radości jest korzystniejsze niż sen i jedzenie. Oto jak pisze o tym dr Hinohara: „Człowiek czerpie energię nie z jedzenia czy snu, ale z zabawy. Pamiętaj, że jako dziecko bawiliśmy się dobrze, zapominaliśmy o jedzeniu i nie potrzebowaliśmy snu. To samo dotyczy dorosłych. Nie należy wyczerpywać organizmu nadmiernie restrykcyjną dietą.

pixabay.com

2. Jedz dobrze!

Sekret długowieczności Japończyków – przy umiarkowanym spożyciu pokarmu. Filiżanka kawy rano, mleko lub sok pomarańczowy z oliwą – to całe śniadanie. Lunch można pominąć lub ograniczyć do minimum. Jeśli jesteś zajęty pożyteczną pracą, nie potrzebujesz jedzenia.

Na obiad lepiej jeść warzywa, ryby i ryż. Należy ograniczyć spożycie mięsa, wystarczy dwa razy w tygodniu po 100 gramów – powiedział lekarz.

pixabay.com

3. Planuj z wyprzedzeniem

Wypełnij notatnik planami na przyszłość. Myśli są materialne – kiedy myślisz o przyszłości, nie masz czasu, aby spojrzeć wstecz i martwić się problemami.

4. Rozpowszechnianie wiedzy

Shigeaki Hinohara wygłaszał co najmniej 150 wykładów rocznie. Każdy trwał do półtorej godziny i przez cały ten czas mówił na stojąco.

5. Lekarze nie mogą wyleczyć wszystkiego!

„Kiedy lekarz zaleca wykonanie jakichś badań lub operacji, pytasz go, czy doradziłby to samo swoim dzieciom, żonie lub innym krewnym?”

Medycyna komercyjna nie jest już panaceum. Dlaczego człowiek niepotrzebnie cierpi, jeśli nie może się wyleczyć? Czasami Twoja ulubiona muzyka lub zwierzęta pomagają lepiej niż doświadczeni lekarze.

6. Nie współczuj sobie!

Ćwiczenia nie muszą być wykonywane na siłowni. Piesze wycieczki, jazda na rowerze, schody zamiast windy są znacznie lepsze niż nic. Sofa to najgorszy wróg, trzeba aktywnie wypoczywać. W ciągu swoich 105 lat Hinohara wiele chodził, zmuszając swoje mięśnie do pracy.

7. Przeczytaj!

Znajdź inspirację, np. książkę. Niech pomoże określić cel życia. Lekarz radził: „Musimy stawiać sobie wielkie cele w sztuce i życiu. Jeśli masz zamiar narysować okrąg, musi być tak duży, że nie zmieści się na kartce. Widzimy tylko część tego kręgu – łuk, a resztę poza naszą wizją i naszym życiem.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

8. Ból to nie wyrok!

W nowoczesnych szpitalach powinno być więcej zabawy: muzyka, taniec, zwierzęta. Terapia sztuką pomaga szybciej się wyleczyć. Przestaw swoją uwagę z bólu na coś interesującego, od razu o tym zapomnisz.

9. Wartości przeszacowane

W pogoni za materialnym wzbogaceniem człowiek zapomina o najważniejszych rzeczach – miłości, trosce, miłosierdziu. Słowa mędrca na ten temat: „Pamiętaj: nikt nie wie, kiedy nadejdzie jego godzina. Nie możesz tego wszystkiego zabrać ze sobą. „

10. Nauka jako sztuka

Nie można pomóc osobie z naukowymi formułami i niezrozumiałymi zwrotami. Choroby są ściśle związane z duszą człowieka. Wszyscy ludzie są różni, a podejście do leczenia powinno być indywidualne.

11. Przygotuj się na niespodzianki

Nasze ciało jest zdolne do tworzenia niesamowitych rzeczy. Shigeaki Hinohara opowiedział niesamowitą historię o tym, jak został schwytany i polegał tylko na własnej sile. Miłość i szacunek dla Twojego ciała pomogą pokonać wszelkie fizyczne próby.

12. Znajdź nauczyciela

Znajdź wzór do naśladowania. Postaraj się go prześcignąć. Bohaterem Hinohara był jego ojciec, którego później zainspirowały inne osobowości: „Kiedy znajdę się w trudnej sytuacji, próbuję sobie wyobrazić, co ci ludzie zrobiliby na moim miejscu”.

13. Długie życie jest cudowne!

Ciesz się życiem w każdej minucie, w każdej chwili. Niech nowy dzień będzie lepszy niż poprzedni. Pamiętaj o innych, po 60 latach pomagaj każdemu jak najwięcej. Nie musisz niczego żądać w zamian. To, że żyjesz, jest najwyższą nagrodą.

Czytaj: Przykazania 104-letniego mędrca na szczęśliwe i długie życie. Urzekają swoją prostotą!

Dr Shigeaki Hinohara zmarł 18 lipca 2017 roku. Pozostał prezesem St. Luke’s International Clinic w Tokio do śmierci i nadal przyjmował pacjentów. W jego notatniku strony były wypełnione na 5 miesięcy do przodu. Miał 105 lat. 

Źródło: inlviv.in.ua

Czytaj: Wrocław: nowe stawki za gospodarowanie odpadami komunalnymi od września