Jedna szklanka dziennie tego napoju oczyści Twoją wątrobę

0
625
Dobrze funkcjonująca wątroba jest gwarancją zdrowia w innych obszarach ciała. Warto o nią zadbać już dziś. Zdjęcie: pixabay.com

Wątroba każdego z nas codziennie narażona jest na niekorzystne działanie toksyn. Obecny, szybki styl życia sprawia, że nie mamy czasu dla siebie i nie mamy czasu skupić się na zdrowiu swojej wątroby oraz całego organizmu. Dlatego dziś prezentujemy domowy sposób na oczyszczenie wątroby. Wystarczy jedna szklanka tego napoju dziennie.

Stale jesteśmy w biegu. Stale się gdzieś śpieszymy. Nie mamy czasu na sen, pędzimy z domu do pracy, z pracy do domu, stojąc w korkach. W dzisiejszych czasach mamy tak wiele obowiązków na głowie, że nie starcza nam czasu na gotowanie. Idziemy na łatwiznę i kupujemy gotowe dania ze sklepowych półek.

W składzie takich dań znajdziemy wiele dodatków, które nie wpływają korzystnie na nasze samopoczucie i zdrowie. Zaspokoimy głód, ale później jest tylko gorzej. Z kolei warzywa i owoce, które kupujemy w supermarketach są naszpikowane pestycydami. Aby przygotować sobie zdrowe, wartościowe danie trzeba się wysilić. Większości z nas się po prostu nie chce.

Dlatego wątroba człowieka codziennie narażona jest na niekorzystne działanie toksyn. Złe nawyki żywieniowe, przyjmowane leki, zanieczyszczenia występujące w jedzeniu, bakterie i wirusy – to wszystko uszkadza naszą wątrobę. Nie ma ona łatwego zadania, a jak wiemy, jest to bardzo cenny narząd. Wątroba jest jedynym narządem człowieka, który w przypadku uszkodzenia sam potrafi (aż w 50%) się zregenerować.

Spożywanie gotowych dań ze sklepu, zupek chińskich, fast-foodów to jak wbijanie gwoździa do swojej trumny. Potrawy te źle wpływają na funkcjonowanie wątroby. Dopóki człowiek jest młody i nie odczuwa aż tak skutków to wszystko jest dobrze. Gorzej, gdy wątroba da o sobie znać. Nie można bagatelizować tego faktu, ponieważ wątroba jest odpowiedzialna za eliminowanie toksyn z organizmu.

Lekarze zalecają zrobić detoksykację wątroby co jakiś czas. Robiąc to usuwamy szkodliwe czynniki oraz poprawiamy zdolność wątroby do wchłaniania białek.

PRZECZYTAJ TAKŻE: 3 przepisy z burakiem, które oczyszczą Twoją wątrobę i obniżą ciśnienie krwi

Domowy, łatwy sposób na oczyszczenie wątroby

Dieta i to jakie jedzenie spożywasz ma ogromny wpływ na funkcjonowanie wątroby. Należy słuchać swoje ciało i uważnie dobierać produkty do swojej diety. Nie usprawiedliwiaj się brakiem czasu, zdrowie jest najważniejsze, pamiętaj o tym! Musisz dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość witamin i minerałów, a jednocześnie nie za mocno obciążać wątroby.

Nieleczona wątroba wiążę się z poważnymi komplikacjami zdrowotnymi. Zamiast później pluć sobie w twarz, że nic się nie zrobiło, zadbaj o wątrobę już teraz!

Ta naturalna receptura pomoże skutecznie oczyścić wątrobę.

Potrzebne składniki:

*⃣ świeże liście mięty – garść
*⃣ sok z cytryny – trochę
*⃣ sok z pomarańczy – trochę
*⃣ woda filtrowana – 1 litr
*⃣ miód naturalny – do smaku

Sposób przygotowania:

1⃣ Wodę w garnuszku należy doprowadzić do wrzenia.
2⃣ Następnie do wody należy dodać świeże liście mięty.
3⃣ Teraz należy zmniejszyć ogień i gotować 5 minut w niższej temperaturze.
4⃣ Po tym czasie napar należy zdjąć z ognia, ostudzić i dodać sok z pomarańczy, sok z cytryny i startą z cytryny skórkę.
5⃣ Na koniec napar należy doprawić do smaku miodem. Napój można spożywać zarówno na ciepło jak i na zimno.

Na zdrowie!

Jesteś z Krakowa? Zapraszam do f7krakow.pl
Jesteś z Poznania? Zapraszam do
 f7poznan.pl
Jesteś z Wrocławia? Zapraszam do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Zapraszam do 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Zapraszam do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do f7city.pl

Źródło: zdrowyportal.org

wad

Brak postów do wyświetlenia