Jedzenie i seks pochodzą od Boga, mówi Papież Franciszek

0
830
Jedzenie i seks to „boskie” przyjemności. Zaskakujące słowa papieża.

Przyjemności dobrze ugotowanego posiłku lub miłosnego stosunku płciowego są „boskie”, mówi papież Franciszek.

To jedne z mocniejszych słów, jakie papież Franciszek (84 l.) kiedykolwiek wypowiedział. Ojciec święty udzielił wywiadu włoskiemu pisarzowi i smakoszowi Carlo Petriniemu (71 l.) w jego najnowszej książce, gdzie stwierdził, że jedzenie i seks są boskie.

Przyjemności takie jak pyszny posiłek czy miłosny stosunek są „boskie” i niesłusznie padły ofiarą „nadgorliwości” Kościoła Katolickiego w przeszłości – można przeczytać w książce opublikowanej w środę, a autorem tych słów jest sam ojciec święty! 

„Przyjemność pochodzi bezpośrednio od Boga, nie jest ani katolicka, ani chrześcijańska, ani nic innego, jest po prostu boska” – powiedział Franciszek włoskiemu pisarzowi i smakoszowi Carlo Petrini.

„Kościół potępił przyjemności nieludzkie, brutalne, wulgarne, ale z drugiej strony zawsze akceptował przyjemności ludzkie, proste i moralne” – dodał.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

Papież Franciszek, czyli Jorge Mario Bergoglio urodził się w Argentynie. Powiedział, że nie ma miejsca na „nadgorliwą moralność”, która zaprzecza przyjemności, co, jak przyznał, istniało w Kościele w przeszłości, ale podkreślał, że jest „złą interpretacją przesłania chrześcijańskiego”.

„Przyjemność z jedzenia ma na celu zachowanie zdrowia poprzez jedzenie, tak jak przyjemność seksualna ma na celu upiększenie miłości i zagwarantowanie przetrwania gatunku” – powiedział papież.

Przeciwne poglądy „spowodowały ogromne szkody, które w niektórych przypadkach są nadal odczuwalne” – dodał.

„Przyjemność jedzenia i przyjemność seksualna pochodzą od Boga”.

Czytaj: Papież ostro wypowiedział się o praktykujących katolikach!

Papież Franciszek, duchowy przywódca 1,3 miliarda katolików na całym świecie, wyróżnił duński film z 1987 roku pod tytułem „Uczta Babette” jako odzwierciedlający jego przesłanie o przyjemności. Film znalazł się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne

Film ten jest „hymnem na cześć chrześcijańskiej dobroczynności, miłości” – powiedział papież.

Środową książkę „TerraFutura, rozmowy z papieżem Franciszkiem na temat ekologii integralnej” napisał Petrini, założyciel światowego ruchu „slow food”, powstałego w latach 80. w opozycji do „fast foodów”.

Wywiady koncentrują się na papieskiej wizji ekologizmu o społecznym obliczu, przedstawionej w encyklice „Laudato Si” z 2015 roku.

Źródło: rte.ie

Czytaj: W Poznaniu dokonano niesamowitego odkrycia! Znaleziono kobietę w perłowym czepcu.