Jelly Alchemy – niesamowite ręcznie robione galaretkowe ciasta 3D

0
2086

Galaretkowe ciasta nie brzmią zachęcająco ani nie są szczególnie imponujące pod względem kulinarnym, ale pewnie tylko dlatego, że nigdy nie widzieliście tych niesamowitych ciast 3D!

Ręcznie robione galaretkowe ciasta ze skomplikowanymi trójwymiarowymi projektami ptaków, kwiatów i postaci wyglądają niesamowicie!

Metoda stosowana do tworzenia ciast galaretkowych 3D jest dość fascynująca. Wszystko jest robione w przezroczystym pojemniku, w którym jest przezroczysta galaretka (niektórzy ludzie używają żelatyny). Aby stworzyć różne kształty należy gorącą płynną galaretkę (zwykle o smaku kokosowym) wstrzykiwać za pomocą specjalistycznych narzędzi. Każdy kwiat jest tworzony płatek po płatku. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku ptaków, tworzone jest piórko po piórku.

Poniżej możecie zobaczyć, jak to wygląda w praktyce:

Galaretkowe ciasta 3D są popularne w krajach Azji Południowo-Wschodniej, między innymi w Wietnamie, Malezji i w Meksyku. Te najbardziej niesamowite jadalne arcydzieła tworzone są przez australijską artystkę z Sydney. Siew Heng Boon tworzy ciasta 3D od zaledwie dwóch lat, ale już jest uważana za mistrza handlu, a jej niesamowite dzieła często sprawiają, że ludzie przecierają oczy ze zdumienia.

Ta kobieta potrafi stworzyć prawie wszystko. Drobno wykonane ręcznie detale, takie jak kwiaty, zwierzęta i ryby nie stanowią dla niej problemu. Co najlepsze, Boon używa żelatyny na bazie wodorostów, zamiast pozyskiwać ją z kolagenu zwierzęcego, co oznacza, że jej ciasta są przyjazne dla wegetarian.

Wykonanie każdego dzieła może zająć do 5 godzin, w zależności od złożoności. Wykonanie takiego ciasta z pewnością wymaga dużo cierpliwości, ale warto stworzyć takie arcydzieło!

Czytaj: Ekspresowy tort z owocami bez pieczenia. Zaskoczysz gości pysznym deserem!

Wszystkie ciasta są jadalne i pyszne. A jak wyglądają!

Więcej zdjęć możecie obejrzeć na Instagramie.

Czytaj: Goście tego hotelu jedzą śniadanie z żyrafami