Jurek Owsiak znów może stanąć przed sądem. Przesadził ze słowami?

0
539
zdjęcie: facebook.com/PolAndRockFestival

Jurek Owsiak na zakończenie festiwalu Pol’and’Rock wypowiedział się w bardzo ostrym tonie. Prezes Fundacji WOŚP przeklinając ze sceny powiedział, co myśli o rządzeniu przez Prawo i Sprawiedliwość. „Możecie mnie zarąbać, ale mordy mi nie zamkniecie!” – cytuje słowa Owsiaka Gazeta Lubuska.

Jurkowi Owsiakowi zdecydowanie puściły nerwy, ale w końcu każdy człowiek ma swoją granicę. Podczas finału Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą Owsiak bardzo szczerze powiedział, co myśli o rządach PiS-u i aktualnej sytuacji politycznej w Polsce. W wypowiedzi nawiązał do sporu o Westerplatte i rodzinnych lotów Sejmu Marka Kuchcińskiego.

Czemu nie karzecie polityków, którzy zap***dalają samolotami za moje k***a pieniądze? Dlaczego ich nie pociągniecie do odpowiedzialności? Nie ma na to zgody! Bądźcie z nami na Finale WOŚP. 176 milionów. A wy k***a, ile wywalacie pieniędzy na loty? Pacjenci onkologiczni nie mają się jak leczyć. To co wy, k***a, do nas macie? – mówił Owsiak.

„Możecie mnie zabić na tej barykadzie. Możecie mi strzelić w łeb, ale nie cofnę się, bo Polska się stacza. Nie możecie uszanować powstańców warszawskich! Składacie wieniec pod przypadkową tablicą” – mówił Owsiak ze sceny.

Możecie mnie zarąbać, ale nie zamknięcie mi mordy! To wy trwonicie moje pieniądze. Zabieracie Westerplatte. K***a, po co?! Od****dolcie się od Westerplatte! Wsadzicie mnie za to do pierdla? To znajdę tam kumpli i rozsadzimy to od środka!” – kontynuował Owsiak.

Czy padło kilka zdań za dużo? Czy Jurek Owsiak znowu stanie przed sądem? W 2017 roku Sąd Rejonowy w Słubicach uznał Owsiaka za winnego używania niecenzuralnych słów na scenie Przystanku Woodstock. Wtedy Owsiak został ukarany grzywną.

Ze sceny Festiwalu Pol’and’Rock Jurek Owsiak także nawiązał do sądów:

„Wracamy do rzeczywistości. A ta rzeczywistość rozszarpuje, nie dba, nie ma śmiałości, jest bolesna. To może coś k****a zmienimy? Po raz drugi to powiem. I odpie****cie się w sądach, bo to jest utwór muzyczny. Żeby nie rządziło, kłamstwo, pogarda i szczucie Polaków jednych na drugich, to może k***a coś zmienimy? Bądźcie moimi obrońcami w sądzie w Słubicach”.

Na koniec swojej wypowiedzi Owsiak zaapelował do wszystkich Polaków, aby wzięli udział w październikowych wyborach parlamentarnych:

Idźcie na wybory i zmieniajcie tę rzeczywistość. Nie ma dla nas szacunku, świat się śmieje z nas. Szukajmy przyjaciół obok nas, u Rosjan, Czechów, Słowaków, Węgrów, Niemców. A nie za Oceanem. Ocean nas nie wyżywi, nie pomoże nam. Sorry, jeśli kogoś uraziłem. Ale się k***a wylewa z człowieka. Nie dajcie sobie po***ać w sercu, to jest wasz kraj, nie dajcie się omamić. Przeżyłem PRL, jak można teraz tak szczuć. Pierwszy mandat dostanę za bluzgi. Trzeba się je***ć w łeb, aby w te wszystkie kłamstwa uwierzyć. Zmieńcie coś, trzeba w końcu coś zmienić – kontynuował.

Największy festiwal muzyczny w Polsce

Pol’and’Rock przez 23 edycje nosił nazwę „Przystanek Woodstock”. Nazwa została zmieniona ze względów prawnych. Na ten największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali co roku zjeżdża się mnóstwo ludzi.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która przez zorganizowanie Pol’and’Rock chce podziękować polskiej młodzieży za ogromne zaangażowanie i pomoc dla zimowego Finału WOŚP. Hasłem przewodnim festiwalu od pierwszej edycji jest: „Miłość, przyjaźń, muzyka”.

Jurek Owsiak zapewnia, że walczy z hejtem, ale trudno w to uwierzyć po jego ostatnim występie publicznym.

Nie sposób walczyć hejtem z hejtem. Na osobach publicznych spoczywa wyjątkowa odpowiedzialność za czyny i słowa. Jurek Owsiak się zagalopował” – pisze o Jurku Owsiaku na łamach „Rzeczpospolitej” Jacek Nizinkiewicz.

Wolność słowa, niby w Polsce jest, ale jak to w rzeczywistości wygląda, każdy sam widzi. Jak pogodzić miskę Jurka przeciwko hejtowi z jego pełnymi wulgaryzmów wypowiedziami na festiwalach, czy wcześniej jego żartami pod adresem Krystyny Pawłowicz? W czwartek Jurek Owsiak walczył z hejtem w debacie w Rzecznikiem Praw Obywatelskich, a w niedzielę nim atakował.

Wulgarnej, dzielącej i wypełniającej znamiona mowy nienawiści wypowiedzi Jurka nie da się niczym usprawiedliwić” – ocenia Nizinkiewicz.

Jedno jest pewne, Jurek Owsiak pomógł bardzo wielu dzieciom w Polsce. W szpitalach jest pełno sprzętu ratującego życie i nie można o tym zapomnieć. Owsiak zrobił bardzo dużo wartościowych rzeczy w Polsce, dlatego nie wolno o tym zapomnieć przez aktualne zszargane nerwy i emocjonalne wypowiedzi tego człowieka. Gdy ktoś czyni dobrze dla społeczeństwa (czytaj: Jurek Owsiak), a rząd robi cały czas pod górkę, nie jest dobrze. Każdemu w końcu pękły by nerwy, każdy ma swoje granice.

Źródło: wiadomości.onet.pl/rp.pl/se.pl.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kolejny rekordowy wynik WOŚP. Przykryła go dramatyczna sytuacja – Paweł Adamowicz nie żyje

Jesteś z Krakowa? Koniecznie zerknij do f7krakow.pl
Jesteś z Wrocławia? Koniecznie zerknij do 
f7wroclaw.pl
Jesteś z Warszawy? Koniecznie zerknij di 
f7warszawa.pl
Jesteś z Łodzi? Koniecznie zerknij do 
f7lodz.pl
Jesteś z innego miasta? Koniecznie zerknij do 
f7city.pl