Kadzielnica z sikającym chłopcem na wzór Manneken Pis

0
71

Jeśli kiedykolwiek będziesz w Brukseli, koniecznie musisz obejrzeć Manneken Pis, czyli sikającego chłopca. Choć możesz w to nie uwierzyć, ta oryginalna figurka jest prawdziwym symbolem miasta, doskonale znanym przez turystów z całego świata.

I ktoś tworząc tę kadzielnicę przedstawiającą małego sikającego człowieka zainspirował się właśnie klasyczną brązową fontanną Manneken Pis z 1619 roku. Ciekawostką jest, że od tego czasu tę rzeźbę odtworzono dla ogrodów na całym świecie.

Czytaj: Splecione postacie próbujące utrzymać most

Kadzielnica przedstawia małego chłopca sikającego dymem. Trzeba przyznać, że to dość oryginalne.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Jeśli masz już kadzielnicę, które wygląda jak wodospad, już wiesz, jak ładnie wygląda, gdy dym spływa kaskadą jak woda. Powinieneś jednak mieć oko na zapas kadzideł. Kiedy skończą ci się kadzidełka, masz do czynienia z okropnym smrodem.

Czytaj: Nowy rozkład pociągów: z Warszawy do Wrocławia najdłużej od lat!

Jak działa kadzidło z przepływem zwrotnym?

Aby zapalić kadzidło z przepływem wstecznym, przytrzymaj zapaloną zapałkę lub lżejszy płomień na powleczonym końcu kadzidła przez dziesięć sekund lub dłużej, a następnie usuń płomień. Kadzidło zazwyczaj samo zgaśnie i zacznie powoli się palić, ale jeśli nadal będzie płonąć, możesz je po prostu zdmuchnąć i powinno się tlić. Umieść stożek kadzidła na górze otworu w palniku z przepływem wstecznym. Upewnij się, że otwór na spodzie stożka kadzidła jest wyrównany z otworem na palniku. Zawsze spalaj w miejscu bez przeciągów, aby zmaksymalizować efekty przepływającego dymu.

Tę na wpół bezużyteczną rzecz można kupić na Amazon.