Kamery, które zatrzymują turbiny wiatrowe zmniejszyły liczbę zgonów ptaków

0
405
Źródło: pixabay.com

Nowe inteligentne kamery do turbin wiatrowych mogą pomóc w ratowaniu orłów i innych ptaków.

Chociaż energia wiatrowa jest obiecującym źródłem energii odnawialnej, stanowi alternatywne zagrożenie dla środowiska. Badanie przeprowadzone przez Wildlife Society w 2013 roku wykazało, że około 573000 ptaków jest zabijanych przez turbiny wiatrowe każdego roku w Stanach Zjednoczonych.

Należy również zauważyć, że wiele ptaków zabitych przez te turbiny wiatrowe to gatunki zagrożone, takie jak orły. Na szczęście IdentiFlight zaprojektował inteligentne kamery, które mogą tymczasowo zatrzymać turbiny wiatrowe, aby zapobiec śmiertelnym wypadkom z ptakami.

Inteligentne kamery IdentiFlight są wyjątkowe w tej dziedzinie technologii, ponieważ te kamery są w stanie określić gatunki ptaków w czasie rzeczywistym, aby określić, czy przylatujący ptak jest gatunkiem zagrożonym. Proces ten jest możliwy dzięki połączeniu sztucznej inteligencji i widzenia maszynowego. W miarę jak kamery będą nadal identyfikować ptaki, baza danych obrazów będzie się powiększać, czyniąc ją „inteligentniejszą” i lepszą w identyfikowaniu gatunków i dostosowywaniu prędkości łopat.

Czytaj: Liczba ofiar śmiertelnych ptaków spadła o 70% dzięki odrobinie czarnej farby na łopatach turbiny wiatrowej

Badanie przeprowadzone przez Journal of Applied Ecology wykazało, że podobny system wykazał 82% spadek śmiertelności orłów i pomaga udowodnić, że te kamery mogą mieć znaczący pozytywny wpływ na lokalizacje turbin wiatrowych. Badanie objęło dwie lokalizacje w Wyoming – jedną wyposażoną w kamery, a drugą bez. Podczas gdy miejsce bez kamer odnotowało wzrost liczby ofiar śmiertelnych, obszar wykorzystujący IdentiFlight odnotował znaczny spadek.

Starszy wiceprezes IdentiFlight Ben Quinn przyznaje, że ten test i postęp poczyniony po jego zakończeniu będzie miał poważny wpływ na przyszłość energetyki wiatrowej.

Mówi: „IdentiFlight osiągnął radykalną poprawę w czasie, odkąd ukończono to badanie, rozszerzając możliwości i dodając nowe gatunki ptaków, aby lepiej zaspokajać globalne potrzeby, w tym kanie rude i czarne, orły przednie, bieliki amerykańskie, orły australijskie, bieliki, orliki krzykliwe i kondory. Jesteśmy podekscytowani przyszłością IdentiFlight i nie możemy się doczekać, aby nadal pokazywać, że dzika przyroda i wiatr mogą współistnieć ”.

Inteligentne kamery IdentiFlight mogą tymczasowo zatrzymać turbiny wiatrowe i uratować życie zagrożonych ptaków, które czasami są zabijane przez poruszające się ostrza.

IdentiFlight

Czytaj: 18 krajów ograniczyło emisję dwutlenku węgla. To naprawdę przynosi efekty.

IdentiFlight

IdentiFlight: Strona internetowa | Instagram | LinkedIn

johannesfloe.com – Art to remember

Szukasz pracy? Koniecznie zajrzyj na pl.jooble.org

wad

Brak postów do wyświetlenia