KFC będzie niedługo drukować kawałki kurczaka na biodrukarce 3D

0
389
KFC wykorzystując biodruk 3D chce opracować nuggetsy z kurczaka w warunkach laboratoryjnych. Zdjęcie: interestingengineering.com

Nowa metoda będzie bardziej przyjazna dla środowiska i nie zaszkodzi zwierzętom.

Sieć restauracji KFC ujawniła współpracę z rosyjską firmą 3D Bioprinting Solutions, zajmującą się biodrukiem 3D, w celu stworzenia mięsa z kurczaka połączonego z materiałem roślinnym. Celem KFC jest opracowanie pierwszych na świecie laboratoryjnych skrzydełek kurczaka.

Warto zauważyć, że proces biodruku opisanego przez KFC wykorzystuje materiał pochodzenia zwierzęcego, więc wszelkie opracowane kawałki kurczaka nie byłyby wegetariańskie. KFC twierdzi, że nowa metoda będzie zdrowsza i bardziej przyjazna dla środowiska. Mówią, że jest to „mięso przyszłości”.

Czytaj: Kobieta odkrywa kryształ, który wygląda jak kawałek kurczaka

„Technologie biodruku 3D, początkowo powszechnie uznawane w medycynie, obecnie zyskują na popularności w produkcji żywności, takiej jak mięso” – stwierdził Yusef Khesuani, współzałożyciel 3D Bioprinting Solutions w oświadczeniu ogłaszającym partnerstwo z KFC. „W przyszłości szybki rozwój takich technologii pozwoli nam na zwiększenie dostępności produktów mięsnych drukowanych w 3D i mamy nadzieję, że technologia stworzona w wyniku współpracy z KFC pomoże przyspieszyć wprowadzanie na rynek produktów mięsnych na bazie komórek”.

Nowa technologia wykorzystywałaby komórki kurze i materiał roślinny, co pozwoliłoby im naśladować smak i teksturę mięsa drobiowego niemal bez udziału zwierząt w tym procesie. KFC zauważyło ponadto, że nie istnieją inne metody, które mogłyby wytwarzać takie produkty z komórek zwierzęcych.

Biodrukowanie pozwoli KFC wykluczyć różne dodatki stosowane w tradycyjnym rolnictwie i hodowli zwierząt. Zapewni to czystszy produkt końcowy. Produkty te są również bardziej etyczne, ponieważ nie szkodzą żadnym zwierzętom.

KFC zacytowało także badanie American Environmental Science & Technology Journal, które wykazało, że technologia hodowli mięsa z komórek jest znacznie bardziej przyjazna dla środowiska niż konwencjonalna produkcja mięsa na farmie. Technologia ta ogranicza zużycie energii o ponad połowę, redukuje emisję gazów cieplarnianych 25-krotnie i wykorzystuje 100 razy mniej gruntów niż tradycyjna produkcja mięsa.

KFC twierdzi, że biodrukowane nuggetsy będą dostępne do ostatecznych testów w Moskwie tej jesieni.

Czytaj: Aleph Farms stworzył pierwszy laboratoryjny stek

Blue link: https://www.tbgtechco.com