Kiedy oszukiwanie stało się „normą”? Co jest z nami nie tak?

0
452
Zdjęcie: lifter.com.ua

Jest to nie tylko niemoralne, ale także szkodliwe.

Zdradzanie partnera/partnerki może być jedną z najbardziej niszczycielskich rzeczy, jakie można zrobić w związku. Mogłeś być wszystkim dla tej osoby, nawet jeśli to nic dla Ciebie nie znaczyło.

Czytaj: Słynny terapeuta wymienił najczęstsze powody, dla których niektóre kobiety zdradzają

Oszukiwanie to najbardziej bolesny i niszczycielski cios w związku. Niestety, w naszych czasach zdrada stała się prawie normą, a ludzie, którzy są lojalni, są z tego dumni, jakby to był jakiś wyczyn. To w rzeczywistości lojalność jest normą.

Oszukiwanie może zaszkodzić zdrowiu psychicznemu partnera. Oszukiwanie podważa samoocenę, zaszczepiając w osobie, że jego miłość i obecność nie wystarczyły, aby zadowolić i zatrzymać oszukującego partnera. Niszczy wszelkie wyobrażenia o szczęściu i miłości, dezorientuje, złości i sprawia, że ​​żałujesz przeszłości.

Chociaż ludzie różnie reagują na ten cios, oto 5 typowych konsekwencji oszukiwania:

1. Niska samoocena.

Ten, kto został oszukany, poniesie druzgocący cios dla własnej wartości. Tak jak dzieci obwiniają siebie za rozwód rodziców, tak wiele ofiar oszustwa reaguje na romans, obwiniając siebie. Ale decyzja o oszukiwaniu nie należała do Ciebie i chociaż były problemy w związku, nie podjęłaś decyzji o oszukiwaniu.

Decyzja o zmianie zawsze należy do sumienia zdrajcy, nawet jeśli w związku były jakieś problemy. Nie podjęłaś tej decyzji. Oszukiwanie więcej mówi o wadach Twojego partnera niż o Twoich.

Blue link: https://www.tbgtechco.com

2. Panika i niepokój.

Jako naturalna ludzka reakcja na poczucie zagrożenia, lęk często objawia się podczas stresujących wydarzeń, które mają silny negatywny wpływ na nasze życie (na przykład oszukiwanie). Lęk wpływa na zdrowie psychiczne, ponieważ wywołuje panikę i niepokój, które przeszkadzają w codziennym życiu i nie można ich kontrolować.

3. Utrata zaufania do zmienionego partnera i przyszłych partnerów.

Ofiara zdrady nie znajduje siły, by zaufać innym, ponieważ zaczyna wątpić w swoją zdolność rozumienia i oceniania ludzi. Nawet jeśli związek się skończy i zaczną się nowe, zdrada będzie nieustannie przypominać o sobie.

Kwestie zaufania muszą zostać rozwiązane, nawet poprzez profesjonalne doradztwo. Z czasem Ty i Twój przyszły partner będziecie wdzięczni, że poradziliście sobie z konsekwencjami tej traumy.

4. Zaburzenia odżywiania.

Bez względu na płeć, wagę i wiek, u każdego mogą rozwinąć się zaburzenia odżywiania: ograniczenia żywieniowe, samoocena związana z masą ciała …

Badania pokazują, że zaburzenia te są często wynikiem traumy (np. oszukiwania), kiedy osoba o osłabionej samoocenie lub poczuciu kontroli zaczyna bezlitośnie się krytykować.

5. Silny wpływ na wszystkie dziedziny życia.

Oszukiwanie może wywołać efekt domina we wszystkich dziedzinach życia. W inny sposób zaczniesz postrzegać swoich przyjaciół, swoją pracę, swoje decyzje życiowe.

Niezwykle ważne jest, abyś nie spieszyła się z dokonywaniem poważnych zmian w swoim życiu, będąc w środku emocjonalnego zamieszania, który towarzyszy romansowi – poczekaj, aż emocjonalny chaos spowodowany zdradą ustąpi.

Czy spotkałaś/eś się ze zdradą?

Czytaj: Rollercoaster Restaurant – jedzenie dostarczane jest w szalony i widowiskowy sposób!