Kierowcy zbierali pieniądze na autostradzie

0
277

Kierowcy w południowej Kalifornii starali się zebrać jak najwięcej gotówki po tym, jak worki z pieniędzmi wypadły z opancerzonego pojazdu na autostradzie.

Incydent miał miejsce w listopadowy piątek o 9:00 rano na drodze międzystanowej 5 w Carlsbadzie, gdy pojazd jechał z San Diego do biura Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów, podały władze.

„Jedne z drzwi otworzyły się i wypadły worki z gotówką” — powiedział sierżant Curtis Martin z Patrolu Kalifornijskiej Autostrady (CHP).

Kilka worków się porwało, rozrzucając po wszystkich pasach głównie banknoty jednodolarowe i dwudziestodolarowe, co spowodowało chaos na autostradzie. Ludzie wysiadali z samochodów, aby ukraść jak najwięcej pieniędzy.

Czytaj: Do 2035 roku samochody na benzynę nie będą już sprzedawane w Kalifornii

Wideo opublikowane w Internecie pokazało ludzi śmiejących się i skaczących w powietrze, gdy trzymali pełno gotówki w dłoniach.

@demibagby

this is the most insane thing I have ever seen

♬ original sound – Demi Bagby

Demi Bagby opublikowała wideo na Instagramie i TikToku, na którym ona i jej przyjaciele zbierają pieniądze na autostradzie.

„To najbardziej szalona rzecz, jaką kiedykolwiek widziałam” – mówi kobieta na nagraniu. „San Diego się zatrzymało, dosłownie się zatrzymało”.

Koniecznie zajrzyj na f7.pl

Kierowca opancerzonej ciężarówki próbował odzyskać pieniądze — zanim zdał sobie sprawę, jak daremne były jego wysiłki — a następnie zaczął rejestrować tych, którzy brali pieniądze.

Twitter

Dwie osoby zostały aresztowane na miejscu, a Martin powiedział, że inne osoby, które zabrały jakiekolwiek pieniądze, mogą zostać postawione w stan oskarżenia. Władze nie od razu poinformowały, ile pieniędzy zostało utraconych.

Sierżant zauważył, że osoby postronne nagrały wiele nagrań wideo i że CHP i FBI prowadziło śledztwo, i wezwali każdego, kto zabrał pieniądze, aby przyniósł je do biura CHP w Viście, w Stanach Zjednoczonych.

„Jeśli znalazłeś pieniądze na autostradzie, to nie są to Twoje pieniądze” – powiedział sierżant CHP Martin na popołudniowej konferencji prasowej. „Należą do FDIC (Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów), tej opancerzonej ciężarówki i banku. Trzeba je zwrócić”.

Co najmniej kilkanaście osób zrobiło to do piątkowego popołudnia, poinformowała metropolitalna gazeta codzienna San Diego Union-Tribune.

„Przyjeżdżało bardzo dużo ludzi” – powiedział sierżant Martin. „Ludzie mieli naprawdę dużo pieniędzy”.

Czytaj: Dwa nowe zawody od września 2022 r. Szkoła w Poznaniu będzie kształcić jako pierwsza w Europie